Čerešnička na torte a príjemný bonus: Slovensko sa raduje zo zisku nečakaného titulu

Slovenská stolná tenistka Barbora Balážová po boku Češky Hany MatelovejSlovenská stolná tenistka Barbora Balážová po boku Češky Hany Matelovej Zdroj: Profimedia

MANCHESTER - Stolná tenistka Barbora Balážová s Češkou Hanou Matelovou sa dočkali v Manchestri prvého titulu na turnajoch WTT.

Skúsená dvojica absolvovala v nedeľu na podujatí Feeder štvrté finále na svetových turnajoch a walesko-anglický pár Anna Hurseyová, Ho Tin Tin porazila 3:1 po prehratom prvom sete 6:11, 11:7, 11:8 a 11:4.

"Je to pre mňa taká čerešnička na torte. Vieme, že to nie je olympijská disciplína a už niekoľkokrát sme sa bavili o tom, že sa na to vykašleme a budeme sa venovať len singlu. Ale vydržali sme a pre mňa je to taký ďalší bonus v mojej kariére. Náš prvý turnaj sme odohrali v Herningu v roku 2011. To je fakt dlho," povedala Matelová pre zväzový web.

S Balážovou sa počas dlhej spolupráce dostali napríklad do štvrťfinále majstrovstiev Európy i sveta. Pred dvoma mesiacmi prehrali finálový zápas na inom turnaji WTT Feeder v Düsseldorfe.

"Mám obrovskú radosť. Odohrali sme mnoho finále, semifinále alebo to naše nešťastné štvrťfinále. Konečne to prišlo. Myslím, že posledný pol rok hráme stabilne veľmi dobre. Užívame si to, dokážeme poraziť aj silnejšie páry a veľmi nad tým nerozmýšľame. Je to jednoducho taký bonus," dodala slovenská hráčka.

Vo dvojhre sa Slovenkám nepodarilo prejsť cez 1. kolo, nad sily Balážovej bola Španiela María Siao (1:3) a Kukuľková nestačila na Švajčiarku Rachel Moretovú (1:3). Balážová pred úspechom v Manchestri vyhrala štvorhru v decembri 2022 na turnaji WTT Feeder v americkom Fort Lauderdale po boku Američanky Lily Zhangovej.

Viac o téme: WTT Barbora Balážová Hana Matelová
  • Zdroj: ČTK, TASR