Obavy sa potvrdili: Sofia Goggiová mala hrozivý pád, sezóna sa pre ňu skončila

Talianska lyžiarka Sofia Goggiová počas obrovského slalomu v KronplatziTalianska lyžiarka Sofia Goggiová počas obrovského slalomu v Kronplatzi Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

MILÁNO - Elitná talianska zjazdárka Sofia Goggiová utrpela na rannom tréningu hrozivý pád. Zo svahu v Ponte di Legno, kde trénovala obrovský slalom, ju vrtuľník dopravil do nemocnice v Miláne.

Kráľovná zjazdu posledných rokov si pri páde zlomila nohu na dvoch miestach a je po operácii. Taliansky zväz potvrdil obavy, že má fraktúru holene aj členku. Je tak ďalšou lyžiarkou po Slovenke Petre Vlhovej alebo Švajčiarke Corinne Suterovej, pre ktorú sa sezóna skončila. Odpočívať bude musieť najmenej 40 dní, kým bude môcť podľa FISI začať s "najaktívnejšou fázou fyzioterapie".

Olympijská šampiónka v zjazde z roku 2018 v pondelok počas tréningu obrovského slalomu pravou nohou narazila do bránky v pravotočivej zákrute.

"Zranenie, ktoré prerušilo moju snahu o zisk ďalšieho malého glóbusu za zjazd," uviedla pred operačným zákrokom Goggiová, ktorá celkové hodnotenie zjazdu v SP vyhrala už štyrikrát.

Smola na zranenia

Tridsaťjedenročná lyžiarka mala počas svojej kariéry viacero vážnych zranení. V roku 2022 spadla počas super-G v Cortine d'Ampezzo a utrpela viacnásobné zranenia ľavého kolena a nohy, ale o 23 dní neskôr získala striebornú medailu v zjazde na ZOH v Pekingu.

Talianka vedie poradie SP v zjazde s 89-bodovým náskokom pred Rakúšankou Stephanie Venierovou. V hodnotení super-G je štvrtá a celkovo piata. Na konte má 24 víťazstiev v presížnom seriáli. Jej zranenie prichádza takmer presne dva roky pred ZOH v Miláne a Cortine d'Ampezzo, ktoré odštartujú 6. februára 2026.

Tridsaťjedenročná lyžiarka mala počas svojej kariéry viacero vážnych zranení. V januári 2022 si poranila väz v kolene a zlomila holeň, napriek tomu o 23 dní neskôr nastúpila v Pekingu do olympijského zjazdu a vybojovala striebro.

V aktuálnom ročníku už sa na svahoch nepredstaví ani Slovenka Petra Vlhová, Nóri Aleksander Aamodt Kilde a Marie Therese Tvibergová, Rakúšan Marco Schwarz, Francúz Alexis Pinturault, Švajčiarka Corinne Suterová či kanadská lyžiarka Valerie Grenierová. 

Zranenie utrpela aj líderka celkového poradia SP Mikaela Shiffrinová, ktorá nedokončila zjazd v Cortine d'Ampezzo. Američanka by sa ale mohla vrátiť na súťažné svahy už tento týždeň v Soldeu, kde je 10. februára na programe obrovský slalom a o deň neskôr slalom.

Po točivých disciplínach v Andore budú nasledovať dva zjazdy a super-G od 16. februára v Crans Montane.

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Corinne Suterová Sofia Goggiová Aleksander Aamodt Kilde Marco Schwartz Valérie Grenierová
  • Autor: © Zoznam/
  • X/Massimiliano Ambesi
  • Zdroj: ČTK, TASR, Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy