Ružomberčania chcú poskočiť do prvej šestky, smelé ciele majú aj v Slovnaft Cupe

Na snímke hráči MFK Ružomberok oslavujú prvý gól v zápase 1. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy - skupina o udržanie saNa snímke hráči MFK Ružomberok oslavujú prvý gól v zápase 1. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy - skupina o udržanie sa Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

RUŽOMBEROK - Futbalisti MFK Ružomberok vstúpia do jarnej časti Niké ligy s cieľom prebojovať sa do prvej šestky. Podľa trénera Ondřeja Smetanu sa v klube budú naďalej snažiť aj o napredovanie jednotlivých hráčov a jednou z ambícií je aj úspech v Slovenskom pohári.

Ružomberčania začali so spoločnou prípravou na jarnú časť najskôr zo všetkých tímov - už 3. januára. Súčasťou nedávneho obdobia bolo aj týždňové sústredenie v Turecku, počas ktorého odohrali tri prípravné zápasy.

"Kvitujem, že sme na niekoľko dní mohli naše zimné podmienky zameniť za perfektné trávnaté ihriská v Turecku. To, ako sme pripravení, však ukáže až prvý majstrovský zápas v sobotu proti Trnave a následne aj celá jarná časť," poznamenal tréner Ondřej Smetana.

Na prvú šestku strácajú sedem bodov.

Jeho zverenci odohrali šesť prípravných zápasov, v ktorých dosiahli bilanciu 4 víťazstvá a 2 prehry. V generálke na ligovú jar prehrali s poľským Górnikom Zabrze 0:4. Ružomberčania sú po jesennej časti na 8. mieste Niké ligy, na prvú šestku strácajú sedem bodov.

"Som rád, že aj z kabíny od hráčov cítiť, o čo hráme a že chcú urobiť maximum. Druhý náš spoločný cieľ musí byť progres jednotlivých hráčov i celého tímu. Zmyslom našej práce je, aby sme sa posúvali a zlepšovali," zdôraznil Smetana.

V kádri už po jesennej časti nefiguruje brankár Ivan Krajčírik, ktorý prestúpil do poľského klubu Widzev Lodž. Do tímu sa vrátil obranca Alexander Mojžiš z hosťovania v Debrecíne.

S priebežným postavením v tabuľke nie sú v Ružomberku spokojní a v jarnej časti by ho radi vylepšili. "Máme väčšiu stratu na prvú šestku, no taká je realita. Urobíme všetko pre to, aby sme sa dostali do skupiny o titul a uvidíme, ako to dopadne. Nemalé očakávania máme v Slovenskom pohári," priznal kapitán Marek Zsigmund k štvrťfinálovému zápasu SP v Dunajskej Strede.

Káder MFK Ružomberok pre jarnú časť 2023/2024:

brankári: Dominik Ťapaj, Branislav Sokol, Tomáš Frühwald

obrancovia: Alexander Mojžiš, Ján Maslo, Mário Mrva, Gabriel Šimon, Antonio Giuliano Marek, Alexander Selecký, Matúš Malý, Juraj Kotula

stredopoliari: Oliver Luterán, Timotej Múdry, Kevin Švehla, Kristóf Domonkos, Samuel Šefčík, Samuel Lavrinčík, Adam Tučný, Marián Chobot, Marek Zsigmund, Martin Crien

útočníci: David Jackuliak, Jan Hladík, Štefan Gerec, Martin Boďa.

Viac o téme: MFK Ružomberok Marek Zsigmund Niké liga Ondřej Smetana
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy