VIDEO Lionel Messi si udobril nahnevaných fanúšikov: Jeho priaznivci jasali, čo im pľúca stačili

Lionel Messi počas priateľského zápasuLionel Messi počas priateľského zápasu Zdroj: SITA/AP/Eugene Hoshiko

TOKIO - Japonský futbalový klub Vissel Kobe zdolal v stredajšom prípravnom zápase Inter Miami 4:3 po rozstrele z 11 m.

V riadnom hracom čase gól nepadol. Po prestávke nastúpil na ihrisko v 60. minúte aj Lionel Messi a potešil 28.614 divákov na tokijskom národnom štadióne, ktorí skandovali jeho meno.

Účasť Argentínčana v tomto zápase bola otázna po tom, čo nenastúpil v piatok v priateľskom stretnutí v Hongkongu pre menšie zranenie, čím rozhneval tamojších fanúšikov. Aj proti Kobe sedel najskôr na lavičke, vždy keď sa z nej postavil, diváci skandovali: "Messi, Messi".

Osemnásobný víťaz Zlatej lopty sa napokon dočkal 15 minút po zmene strán, keď nahradil Davida Ruiza. Publikum ho vášnivo povzbudzovalo pri každom jeho dotyku.

V 79. minúte sa po sóle dostal do šestnástky, zblízka vystrelil, no brankár Šota Arai jeho pokus vyrazil. V rozstrele, v ktorom domáci premenili štyri pokusy a hostia tri, sa nepredstavil.

"Po utorkovom tréningu mi povedal, že sa cíti lepšie, tak sme sa dohodli, že odohrá 30 minút. Sme teraz po zápase veľmi spokojní, pretože na trávnikoch vyzeral v pohode," uviedol tréner Miami Gerardo Martino.