VIDEO Krutý boj, v ktorom musia uspieť: Trenčania idú do jarnej časti s jasným cieľom

Na snímke hlavný tréner AS Trenčín Ilija Stolica počas tlačovej konferencie pred jarnou časťou Niké ligyNa snímke hlavný tréner AS Trenčín Ilija Stolica počas tlačovej konferencie pred jarnou časťou Niké ligy Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

TRENČÍN - Futbalisti AS Trenčín vstúpia do jarnej časti Niké ligy s ambíciou dostať sa do prvej šestky nadstavbovej časti. Ich prvým súperom bude v nedeľu o 17.30 FC Košice.

Trenčanom patrí po 18. kole 5. priečka s 29 bodmi, rovnaký počet majú aj Podbrezová, Dunajská Streda a Banská Bystrica. Boje o postup do skupiny o titul tak budú tuhé. "Vieme, o čo hráme. Všetky mužstvá chcú ísť do najlepšej šestky, my tiež. Je to otvorené. Na najbližší zápas sa chceme veľmi dobre pripraviť, tak ako na ďalšie. Košice budú iné ako na jeseň, prišlo tam veľa nových hráčov," pripomenul kapitán tímu Damián Bariš na stredajšej tlačovej konferencii.

Záujem prebojovať sa do prvej šestky deklaroval aj športový manažér klubu Andrej Žáčik. "Klamali by sme si, ak by sme tvrdili opak. Zápasy v hornej šestke sú, samozrejme, atraktívnejšie. Nasledujúce štyri zápasy musíme zvládnuť."

Tréner Trenčanov si pochvaľuje predovšetkým to, že v zimnom prestupovom období neprišlo v klube k výrazným hráčskym rošádam. "Jadro mužstva zostalo pokope. Ako väčšina trénerov, aj ja chcem robiť s rovnakým mužstvom čo najdlhšie. Tím už pozná, ako chceme hrať, a chceme spoločne rásť," vyhlásil Ilija Stolica.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6

Viac o téme: AS Trenčín Damián Bariš Ilija Stolica Niké liga Andrej Žáčik
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Radovan Stoklasa
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy