Senzácia v slovenskom futbale! Žilina po famóznej otočke zdolala európskeho giganta

Mladí futbalisti MŠK ŽilinaMladí futbalisti MŠK Žilina Zdroj: Akadémia MŠK Žilina

ŽILINA - Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v stredajšom zápase play off mládežníckej Ligy majstrov nad Borussiou Dortmund 2:1 a postúpili do osemfinále prestížnej súťaže. Víťazný gól strelil v 89. minúte Michal Pekelský.

Nemecký tím poslal do vedenia v nadstavenom čase prvého polčasu Paris Brunner, ktorý sa presadil na dvakrát. Žilinčanom sa podarilo vyrovnať hneď po zmene strán. Skóroval Vladimír Vaľko, ktorý dorazil za chrbát hosťujúceho brankára strelu Timoteja Hranicu. V 89. minúte rozjasal vyše 10-tisíc divákov na tribúnach striedajúci Pekelský, ktorý sa presadil krížnou strelou po prihrávke od Mária Sauera.

Zverenci trénera Ivana Beláka môžu v osemfinále naraziť na ďalšieho súpera zvučného mena. V osudí piatkového žrebu (13.00 SEČ) budú FC Kodaň, RC Lens, Real Madrid, FC Salzburg, Feyenoord Rotterdam, AC Miláno, Manchester City a FC Porto. Osemfinále je na programe 27./28. februára.

play off mládežníckej Ligy majstrov:
MŠK Žilina - Borussia Dortmund 2:1 (0:1)
Góly: 47. Vaľko, 89. Pekelský - 45.+1 Brunner, ŽK: Kóša – Lubach, Bamba, Krevsun. Rozhodovali: Jaanovits – Härsing, Saga (všetci Est.), 10.451 divákov.

zostava MŠK Žilina: Badžgoň – Mynář, Jaššo, Oravec – Hranica, Sauer, Drame (64. Pekelský), Badjie (90.+4 Pališčák) – Kóša (71. Beňadik), Atasijevič (46. Šamaj), Vaľko

Ivan Belák, trérer Žiliny: "Sú to fantastické pocity. Uvedomenie toho, čo sme dokázali, príde neskôr. Zvolili sme veľmi náročný štýl hry, preto to bol fyzicky náročný duel. Zvládli to a kondične sme sa Nemcom vyrovnali, možno aj prevýšili. Víťazný gól minútu pred koncom bolo niečo neopísateľné, tribúny k tomuto zážitku prispeli výraznou mierou. D

ortmund je európsky veľkoklub, no presvedčili sme sa, že sa takým môžeme rovnať. Ideme ďalej s pokorou. Sme radi, že robíme dobré meno Žiline a celému slovenskému futbalu. Pri žrebe chceme hrať v prvom rade doma. Keď sme to vypredali dnes, snáď by sa to podarilo aj o tri týždne. Títo fantastickí fanúšikovia i hráči by si to zaslúžili. To je moje jediné želanie pred piatkom."

Jakub Badžgoň, brankár Žiliny: "Neskutočný pocit zdolať jednu z najlepších akadémií Európy i sveta. Po dnešku sa ukázalo, že sa kvalitou môžeme porovnávať s hocikým. Stretnutie muselo baviť všetkých, darilo sa nám hrať našu hru. V druhom polčase sme ešte pridali, tam sa ukázala naša sila. Po poslednom zákroku som si poriadne vydýchol, ďakujeme všetkým. Čo sa týka ďalšieho súpera, úprimne, je mi to jedno. Domáce prostredie by však bolo skvelé."

Viac o téme: Borussia Dortmund MŠK Žilina UEFA Youth League