Kedy sa už skončia nekonečné muky? Barcelonská hviezda opustila súdnu sieň v slzách

Dani Alves pred súdomDani Alves pred súdom Zdroj: SITA/AP/Pool/Alberto Estevez

BARCELONA - Slávny brazílsky futbalista Dani Alves včera na súde v Barcelone vypovedal, že mal konsenzuálny sex so ženou, ktorá ho obvinila zo znásilnenia.

Poprel, že by sa k nej v noci na 31. decembra 2022 v barcelonskom nočnom klube správal násilne, ako tvrdila.

Alvesovou výpoveďou sa skončil trojdňový proces. Podľa agentúry AP sa dá vynesenie verdiktu čakať v priebehu týždňov. Prokurátor požaduje v prípade uznania viny pre trojnásobného víťaza Ligy majstrov deväťročný trest väzenia a odškodné 150.000 eur, právnici žalujúcej strany dvanásť rokov.

Štyridsaťštyriročný bývalý obranca Barcelony na súde hovoril pokojne, ale končil v slzách. Uviedol, že žena ho pri tanci v klube zvádzala a dobrovoľne s ním potom išla na toaletu, kde spolu mali sex. Na otázku, či ju k sexu nútil, či sa správal násilne a či jej nedovolil opustiť miestnosť, odpovedal: "V žiadnom prípade. Nie som taký typ človeka. Nie som násilník."

Prokurátor obžaloval Alvesa z toho, že nútil ženu mať sex bez jej súhlasu a bez použitia kondómu. Tridsaťdvaročná žena svedčila na súde spoza zásteny a so skresleným zvukom, aby bola zachovaná jej anonymita.

Brazílsky futbalový obranca Dani Galéria fotiek (2) Dani Alves Zdroj: SITA/AP/Alberto Pezzali

Alves bol kvôli podozreniu zo znásilnenia zatknutý vlani 20. januára. Jeho žiadosť o prepustenie na kauciu bola kvôli riziku úteku niekoľkokrát zamietnutá. Brazília nevydáva svojich občanov, ak sú odsúdení v inej krajine.

Svoju verziu udalostí Alves niekoľkokrát zmenil. Najprv tvrdil, že v klube, do ktorého išiel tancovať, sa so ženou vôbec nestretol. Potom poprel, že by s ňou mal sexuálny kontakt, ktorý neskôr priznal, ale tvrdil, že k nemu došlo so vzájomným súhlasom. Pôvodné popretie sexu vysvetlil Alves snahou zachrániť svoje manželstvo.

Sexuálny škandál výrazne poškodil Alvesov imidž charizmatického šampióna, ktorý počas bohatej a dlhej kariéry získal vyše 40 trofejí. S Barcelonou vybojoval šesť ligových titulov a trikrát vyhral Ligu majstrov.

Za sebou má tiež angažmán v Seville, Juventuse, Paris St. Germain alebo Sao Paulu. Za brazílsku reprezentáciu odohral 126 stretnutí. V roku 2021 získal olympijské zlato v Tokiu a predvlani v Katare sa zúčastnil tretíkrát majstrovstiev sveta. Po vypuknutí aféry prišiel o angažmán v mexickom klube UNAM Pumas.

Viac o téme: Dani Alves
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy