Ten rok navyše bol poznať: Vzájomný súboj slovenských juniorov priniesol sedem gólov

Momentka zo zápasu slovenskej osemnástky s ich o rok staršími krajanmiMomentka zo zápasu slovenskej osemnástky s ich o rok staršími krajanmi Zdroj: SZĽH/Tomáš Cicoň

POPRAD - Slovenská reprezentácia hráčov do 19 rokov zdolala v stredajšom stretnutí na Turnaji Vladimíra Dzurillu v Poprade slovenskú osemnástku 5:2.

O dva góly víťazného tímu sa postaral Adam Cedzo.

Turnaj Vladimíra Dzurillu v Poprade:
Slovensko 18 – Slovensko 19 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Góly: 20. Svrček (Šlak, Straka), 26. Chovan (Pobežal, Svrček) – 17. Cedzo (Vojtech), 18. Královič (Cedzo, Ridzoň), 26. Havadej (Hazala, Plančár), 48. Stahoň (Fedor), 52. Cedzo (Ridzoň). Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, strely na bránku: 27:30. Rozhodovali: Snášel, Krajčík – Hajnik, Ordzovenský, 137 divákov.

SR 18: Haronik – Šlank, Kupec, Húževka, Beluško, Kalman, Fabuš, Ličko – Chovan, Pobežal, Svrček – Nemec, Prokopovič, Chrenko – Straka, Šatan, Tomík – Liščinský, Vrtiel, Šilhár.

SR 19: Lenďák – Královič, Valent, Sakmár, Vaverčák, Hrenák, Šimon, Král, Štrbáň – Cedzo, Fedor, Ridzoň – Klečka, Lašš, Vojtech – Hazala, Havadej, Plančár – Liška, Krchňavý, Semančík.

Hlasy po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:
Martin Dendis, tréner SR 18: "V prvej tretine sme si predstavovali väčšiu aktivitu z našej strany. Situáciu sme si skomplikovali dvoma vylúčenia, súper dostal presilovku o dvoch hráčov a bol veľmi efektívny. Podarilo sa nám znížiť a v druhej tretine sme chceli rýchlejšie otáčať hru a byť silnejší v hre s pukom.

Sem-tam sa nám to darilo, ale boli skôr záblesky. V tretej tretine sme si za stavu 2:3 vytvorili šance na vyrovnanie, bohužiaľ, súper z protiútoku zvýšil na 4:2. Je veľa vecí, ktoré si s chalanmi rozoberieme, aby sme ich robili lepšie v nasledujúcom stretnutí."

Ivan Feneš, tréner SR 19: "Dnes vyhralo Slovensko, čo je dôležité. Som rád, že zápas naplnil naše očakávania. Tento turnaj slúži prioritne pre osemnástku. Kolegovia dali príležitosť viacerým chlapcom ukázať sa aj v našom výbere.

Chlapci sa predviedli v dobrom svetle, určite im zamotajú hlavu v súvislosti s tvorbou záverečnej nominácie na majstrovstvá sveta. V našom tíme ukázali chalani z ročníka 2005, že sú o rok starší, boli ťahúni na ľade aj v kabíne. Mladší chalani zasa boli vhodným doplnením nášho tímu."

ďalší zápas:
Japonsko 18 – Nemecko 18 2:3 (1:2, 1:1, 0:2)

Viac o téme: Slovensko 18 Slovensko 19 Turnaj Vladimíra Dzurillu
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy