Koláč bola chabá výhovorka: Športový arbitrážny súd zatočil s ruskou krasokorčuliarkou

Ruská krasokorčuliarka Kamila ValijevováRuská krasokorčuliarka Kamila Valijevová Zdroj: SITA/AP/Alexander Zemlianichenko

LAUSANNE - Športový arbitrážny súd (CAS) v stredu zverejnil kompletnú správu, na základe ktorej udelil štvorročný trest za doping ruskej krasokorčuliarke Kamile Valijevovej. Vyplýva z neho, že 17-ročná Ruska neúspešne založila obhajobu na tom, že zjedla kontaminovaný jahodový koláč.

Valijevová na ZOH v Pekingu pomohla tímu k triumfu v tímovej súťaži. O deň neskôr sa objavili informácie o jej pozitívnom dopingovom teste na trimetazidín, látku používanú na liečbu angíny, ale zakázanú pre športovcov. Vtedy len 15-ročná pretekárka následne nezvládla veľký tlak a i keď viedla po krátkom programe v súťaži žien, nakoniec skončila až štvrtá.

Valijevová predostrela súdu tri možné scenáre, ako sa látka dostala do jej tela a všetky zahrňovali konzumáciu koláča, ktorý údajne kontaminoval jej starý otec. Súd však nepresvedčila. "V dôkazoch je príliš veľa nedostatkov a príliš veľa nezodpovedaných otázok, aby porota mohla akceptovať toto vysvetlenie," píše sa v správe podľa DPA.

Viac o téme: Čas Kamila Valijevová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy