Predstaví sa Slovensko na ME aj s kanonierom Čavričom? Srb prezradil úžasnú novinu!

Aleksandar ČavričAleksandar Čavrič Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Srbský futbalista Aleksandar Čavrič po ôsmich rokoch ukončil svoje pôsobenie v Slovane Bratislava, aby si to namieril do japonského tímu Kašima Antlers.

Čavrič prišiel do Slovana v septembri 2016, pričom v aktuálnej sezóne zaznamenal v Niké lige deväť gólov a ďalších päť pridal v európskych súťažiach. V spojení s týmto skúseným 29-ročným útočníkom sa už dlhodobo hovorilo o možnosti získania slovenského občianstva.

Srb najnovšie priznal, že sa o tejto možnosti rozprával s prezidentom Slovenského futbalového zväzu s Jánom Kováčikom. "V decembri sme sa úprimne rozprávali s pánom Kováčikom. Opätovne sa ma spýtal, či môj záujem reprezentovať Slovensko stále pretrváva. Odvetil som, že samozrejme. Povedal mi, že od začiatku roka 2024 pracujú na mojom pase. A tiež to, že ma plánujú povolať do reprezentácie," otvorene priznal Čavrić v rozhovore pre tvnoviny.sk.

Bývalý kanonier belasých sa mal o možnom účinkovaní v národnom tíme rozprávať aj s reprezentačným trénerom Francescom Calzonom, ktorý by ho rád privítal vo svojom výbere.

"Obaja mi sľúbili, že občianstvo do ME stihneme. Som si istý, že keď niečo naozaj chcete, tak pre to spravíte maximum. Tak to funguje všade, na Slovensku aj v hociktorom inom štáte. Keď chcete, aby niekto vašu krajinu reprezentoval a nejakým spôsobom jej pomohol, urobíte všetko pre to, aby dostal občianstvo. Opakujem, nie je na mne, kedy bude hotové. Ale je reálne, že ho dostanem do EURA," dodal Čavrič, ktorý bude svoje umenie predvádzať v Japonsku.

Viac o téme: Slovensko Ján Kováčik SFZ ŠK Slovan Bratislava Aleksandar Čavrič Kašima Antlers Francesco Calzona
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy