Ďalšia strata v tíme Slovenska: Expresná náhrada, domáci útočník zažije reprezentačný debut

Na snímke uprostred asistent trénera slovenskej hokejovej reprezentácie Peter FrühaufNa snímke uprostred asistent trénera slovenskej hokejovej reprezentácie Peter Frühauf Zdroj: TASR/Ján Krošlák

ZVOLEN - Pred štvrtkovým druhým prípravným zápasom slovenskej hokejovej reprezentácie proti Nemecku prišlo vo výbere trénera Craiga Ramsayho k ďalšej vynútenej zmene.

Vilama Čacha so svalovým zranením nahradil zvolenský útočník Jakub Kolenič. Vo štvrtkovom súboji si pred domácim hľadiskom odkrúti debut v mužskej reprezentácii. Informoval o tom portál hockeyslovakia.sk.

Čacho si privodil zranenie v dolnej časti tela v stredajšom prvom prípravnom súboji proti Nemecku (5:2). Vo štvrtok dopoludnia absolvoval vyšetrenie, ktoré ukázalo, že na druhý duel nemôže nastúpiť.

Slovenský útočník Viliam Čacho Galéria fotiek (2) Slovenský útočník Viliam Čacho (48) v prípravnom zápase proti Nemecku Zdroj: TASR/Ján Krošlák

"Vilo potrebuje niekoľko dní oddychu od tréningovej i zápasovej záťaže. Po výsledkoch vyšetrenia sme promptne zareagovali na vzniknutú situáciu a povolali Jakuba Koleniča. Veríme, že sa chopí príležitosti a ukáže sa v dobrom svetle," prezradil asistent trénera Peter Frühauf.

Dvadsaťdvaročný Kolenič prešiel systémom slovenských mládežníckych reprezentácií. Zahral si na juniorskom covidovom juniorskom šampionáte 2021 v kanadskom Edmontone. Od minulej sezóny opätovne pôsobí v materskom Zvolene. V tomto ročníku odohral za HKM 40 duelov, strelil v nich dva góly a pridal deväť asistencií.

Viac o téme: Slovensko Peter Frühauf Viliam Čacho Jakub Kolenič
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky, Hockey Slovakia

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy