Zlaté Moravce sa dohodli so Slaviou na spolupráci: Po katastrofálnej jeseni si vysúkali rukávy

Tréner Zlatých Moraviec Michal HippTréner Zlatých Moraviec Michal Hipp Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

ZLATÉ MORAVCE - Cieľom futbalistov FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble je záchrana v najvyššej súťaži. Po jesennej časti figurujú na poslednom 12. mieste tabuľky Niké ligy, keď v osemnástich kolách ani raz neokúsili pocit víťazstva a nazbierali chudobné štyri body.

Ich priamym konkurentom v boji o záchranu budú podľa všetkého Michalovce, ktoré majú na konte iba o dva body viac. V Zlatých Moravciach nezostal počas zimy kameň na kameni a prišlo k veľkej obmene hráčskeho kádra.

"Po jesennej časti sme na poslednom mieste, čo nás vôbec neteší. Na boj o záchranu sme však z predošlých sezón zvyknutí. Pevne verím, že sa zachránime. Urobili sme množstvo transferov a dúfam, že sme vybrali hráčov, ktorí sa budú chcieť pobiť za ViOn. Finančná stabilita klubu je zabezpečená, oproti minulým rokom sme rozpočet navýšili.

Počas zimnej prestávky sme rozbehli spoluprácu s gruzínskym FC Saburtalo. Boli sme na sústredení v Turecku. Generálku sme absolvovali v Prahe, kde sme sa so Slaviou dohodli na určitej spolupráci," informoval na štvrtkovej tlačovej konferencii predseda predstavenstva Martin Ondrejka.

Bude to veľmi náročné, ale nie nemožné

Po katastrofálnej jesennej časti si v tíme z Požitavia vysúkali rukávy do práce. "Dovolenky boli krátke, už 4. januára sme začali s prípravou. Tú by som rozdelil do štyroch časti. Prvá a druhá časť prebehli v domácich podmienkach, hrali sme tri zápasy Tipsport ligy, kde sme vyhrali našu skupinu. Postupne sa k mužstvu pripájali noví hráči.

Tretia časť bolo osemdňové sústredenie v Turecku, kde sme mali k dispozícii už troch gruzínskych hráčov, Mareka Kuzmu a priamo do Turecka za nami priletel Andrija Balič. V Turecku sme odohrali dva zápasy, v ktorých som dal príležitosť všetkým hráčom.

V generálke v Prahe hráči videli, ako to funguje vo veľkom klube. Cieľ pred jarnou časťou je jasný - zachrániť Niké ligu. Bude to veľmi náročné, ale nie nemožné," vyjadril sa tréner Michal Hipp.

Na štart jarnej časti sa v kabíne ViOnu tešia. "Verím, že sa chytíme už v prvom zápase proti Banskej Bystrici a zabodujeme naplno," uviedol brankár a nový kapitán mužstva Patrik Lukáč.

Káder FC ViOn:

brankári: Matúš Chropovský, Patrik Lukáč, Patrik Richter

obrancovia: Samuel Suľa, Matej Moško, Richard Nagy, Sougiane Drame, Matúš Čonka, Jemali-Giorgi Jinjolava, Vladimír Majdan, Gergely Tumma

stredopoliari: Miroslav Gono, Branislav Sluka, Denis Duga, Andrija Balič, Adam Brenkus, Tomáš Ďubek, Levan Nonikašvili, Samuel Hodúr, Jakub Švec, Iuri Tabatadze, Patrik Dulay, Karol Mondek, Karol Mészáros

útočníci: Marek Švec, Marek Kuzma, Filip Balaj

príchody: Marek Švec – Spartak Myjava (návrat z hosťovania), Andrija Balič – Zrinjski Mostar, Marek Kuzma – FK Železiarne Podbrezová, Iuri Tabatadze – FC Saburtalo (hosťovanie), Jemali-Giorgi Jinjolava – FC Saburtalo (hosťovanie), Levan Nonikašvili – FC Saburtalo (hosťovanie), Soufiane Drame – FK Teplice (hosťovanie), Karol Mészáros - Slovan Liberec, Patrik Lukáč - Podbeskidzie

odchody: Kristián Kolembus – hosťovanie Nové Mesto, Robert Stareček – hosťovanie ŠKF Sereď, Patrik Mijič – ukončenie zmluvy, Milan Kvocera – ukončenie zmluvy, James Weir – ukončenie zmluvy, Johnson Nsumoh Kalu – ukončenie zmluvy, Roman Čerepkai – ukončenie hosťovania, Milan Knobloch – koniec zmluvy, Matej Slávik – ukončenie zmluvy

príprava:

FC Zlín - FC ViOn 0:1 (gól: J. Švec) – Tipsport liga

FC Zbrojovka Brno – FC ViOn 0:2 (Tabatadze, Nonikašvili) – Tipsport liga

MFK Skalica – FC ViOn 1:1 (M. Švec) – Tipsport liga

Kecskeméti TE – FC ViOn 3:0 – sústredenie v Beleku

Veres Rivne – FC ViOn 0:0 – sústredenie v Beleku

SK Slavia Praha – FC ViOn 4:1 (Kuzma)

Viac o téme: Michal Hipp Slovensko FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble Martin Ondrejka Niké liga
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy