Do skupiny sme ich nechceli, oni nás považujú za najťažšieho súpera: Ohlasy na žreb Ligy národov

Na snímke zľava tímový manažér slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík a prezident slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik počas tlačovej konferencieNa snímke zľava tímový manažér slovenskej futbalovej reprezentácie Marek Hamšík a prezident slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik počas tlačovej konferencie Zdroj: TASR/Pavol Zachar

PARÍŽ - Slovenská futbalová reprezentácia sa v 1. skupine C-divízie Ligy národov 2024/2025 stretne so Švédskom, Azerbajdžanom a Estónskom.

Rozhodol o tom štvrtkový žreb v Paríži, v ktorom figurovala v treťom výkonnostnom koši svojej divízie spolu so Severným Macedónskom, Severným Írskom a Cyprom. Na týchto súperov v štvorčlennej skupine tak s určitosťou nemohla naraziť.

Reakcie na žreb /zdroj: www.futbalsfz.sk/:

Ján Kováčik, prezident Slovenského futbalového zväzu: "Na žrebe sa nedá vyberať. Ja si ani neželám, lebo aj želania sú dobré vtedy, keď ich aspoň sčasti môžeme ovplyvniť. Jedného súpera som si však neželal - Švédsko. A to z toho dôvodu, že ešte nedávno hralo v A-divízii a určite sa bude chcieť vrátiť na stratené pozície. Urobíme všetko pre to, aby sme sa dostali do B-divízie."

Francesco Calzona, tréner SR: "Vyžrebovali nám Švédsko, ktoré je ťažkým súperom, navyše z C-divízie je najlepšie v rebríčku FIFA - na 26. mieste. Na Azerbajdžan máme zlé spomienky, pretože to bola prvá prehra v prvom zápase pod mojím vedením. Estónsko, Švédsko a Azerbajdžan boli v kvalifikácii na EURO 2024 v rovnakej skupine.

Ligu národov musíme hrať na hranici svojich možností, pretože pri dobrom umiestnení máme väčšiu šancu kvalifikovať sa na MS. Estónsko sa totiž ocitlo v play off vďaka víťazstvu vo svojej skupine Ligy národov.“

Marek Hamšík, tímový manažér reprezentácie: "Žreb mohol byť horší aj lepší. Je to skupina, z ktorej sa určite dá postúpiť. Podľa mňa je Švédsko v tomto momente horšie ako Rumunsko, nemá fazónu a jeho štýl futbalu by nám mohol vyhovovať. Bude to náročné, Azerbajdžanu máme čo vracať z predošlej edície Ligy národov, Estónsko bude outsider."

Stefan Pettersson, manažér švédskej reprezentácie /zdroj: svenskfotboll.se/: "Je to vzrušujúca skupina s tímami, ktoré rešpektujeme. Keď sa pozriete na rebríček FIFA, Slovensko je najťažší súper, no v samotných zápasoch väčšinou na rebríčku až tak nezáleží. Musíme sa uistiť, že sme dobre pripravení a správnym spôsobom sa postaviť k tejto skupine."

Thomas Häberli, tréner Estónska /zdroj: jalgpall.ee/: "O kvalite súperov sa nemusíme baviť. Skupina je veľmi silná. Dúfali sme, že dostaneme iné tímy, pretože so Švédskom a Azerbajdžanom máme nedávnu skúsenosť. Teraz sa sústredíme na marcovú play off o postup na ME proti Poľsku. Každopádne sa však v Lige národov určite pokúsime o čo najlepšie výsledky a umiestnenie."

Didier Deschamps, tréner Francúzska /zdroj: AFP/: "Sme v A-divízii, kde sú iba tímy s veľkou kvalitou. Je preto celkom logické, že prichádza k tomu, že sa v jednej skupine stretnú dvaja či dokonca traja giganti. Tešíme sa na šesť ťažkých zápasov."

Gareth Southgate, tréner Anglicka /zdroj: AFP/: "Nebude to prechádzka ružovým sadom. Žreb nám určil niektorých súperov, s ktorými sme sa dlhší čas nestretli. Náš cieľ je vyhrať skupinu a vrátiť sa do A-divízie."

Julian Nagelsmann, tréner Nemecka /zdroj: DPA/: "Je to zaujímavá skupina s dobrými hráčmi. Zmluvu mám však len na európsky šampionát, na ten sa koncentrujem prioritne, uvidíme, či budem trénerom aj po EURO. Ak áno, tak sa na skupinu v Lige národov určite dobre pripravíme a pokúsime sa ju vyhrať."

Ivan Hašek, tréner českej reprezentácie /zdroj: iDnes.cz/: "Chceme postúpiť a je jedno, kto s kým hrá. Všetky skupiny sú vyrovnané, niektorí súperi na prvý pohľad možno nevyzerajú, ale majú silu. Každý zápas bude boj."

V predošlých troch ročníkoch Ligy národov sa predstavilo Slovensko dvakrát v B-skupine. V uplynulej tretej edícii (ročník 2022/2023) obsadilo v C-divízii 3. miesto za Kazachstanom a Azerbajdžanom, na štvrtej priečke sa umiestnilo Bielorusko.

Viac o téme: Marek Hamšík Slovensko Ján Kováčik Liga národov
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy