FOTO Vbehol na ihrisko a sotil do Dúbravku: Nespratný fanúšik si vypočul verdikt sudcu

Fanúšik napadol slovenského brankára Newcastlu Martina DúbravkuFanúšik napadol slovenského brankára Newcastlu Martina Dúbravku Zdroj: Profimedia

NEWCASTLE - Futbalový fanúšik, ktorý vybehol na ihrisko, aby sotil do Martina Dúbravku, si vypočul svoj trest.

Celý incident sa odohral počas štvrťfinálového zápasu Ligového pohára medzi Chelsea a Newcastlom United. Jordan Chidley prekročil hranicu tým, keď na štadióne Stamford Bridge vstúpil na ihrisko, aby sotil do slovenského reprezentačného gólmana.

Teraz si 25-ročný fanúšik The Blues vypočul verdikt sudcu Neeta Minhasa, ktorý mu udelil trojročný zákaz vstupu na futbalové zápasy a finančnú pokutu vo výške 807 libier *(približne 945 eur). Prokurátor Malachy Pakenham označil spomínaný kontakt medzi fanúšikom a hráčom za minimálny, čo zohľadnilo celkový trest.

Súd bral do úvahy aj fakt, že Martin Dúbravka bral nepekný moment s nadhľadom. Chidley konal v eurfórii a jeho čin nebol škodlivý. Vinník rovnako nepatril medzi chuligánov a šlo o jeho prvý priestupok v tomto smere.

"Chcem vyslať správu, ktorá odradí ostatných ľudí od toho, aby urobili niečo podobné," vyhlásil sudca.
 

Manažér Eddie Howe z Newcastlu celú situáciu komentoval nasledovane: "Vždy som hovoril o bezpečnosti hráčov, trénerov, manažérov a rozhodcov. Je to priorita v každom futbalovom zápase, takže je potrebné urobiť viac pre to, aby sa obzvlášť rozzúrení priaznivci nedostali na ihrisko."

"Je to vec, ktorá môže ohroziť hráčov. Je to vždy veľké sklamanie, pretože to môže byť nebezpečné," uviedol lodivod Chelsea Mauricio Pochettino. Informovalo periodikum Sky Sports.

Viac o téme: Premier League Newcastle United Martin Dúbravka Chelsea FC
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/Sky Sports
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy