Pomocou dopingu chce vytvoriť svetový rekord: Choré a zvrátené, čo chystá plavecká ikona

Austrálsky plavec James MagnussenAustrálsky plavec James Magnussen Zdroj: Profimedia

MELBOURNE - Trojnásobný majster sveta James Magnussen sa vracia k plávaniu. V rozhovore pre austrálsku rozhlasovú stanicu SEN oznámil, že sa na špeciálnych hrách pokúsi za podpory dopingu prekonať dlhoročný svetový rekord na krauliarskej päťdesiatke.

Tridsaťdvaročný Austrálčan, ktorý kariéru ukončil pred piatimi rokmi, kývol na ponuku usporiadateľa tzv. Vylepšených hier (Enhanced Games). Za pokus o prekonanie rekordu by mal trojnásobný olympijský medailista dostať milión dolárov.

S nápadom usporiadať preteky, na ktorých sa budú môcť zúčastniť aj športovci užívajúci zakázané látky, prišiel austrálsky obchodník Aron D'Souza. Enhanced Games by sa mali uskutočniť tento rok, ale termín zatiaľ nebol stanovený.

"Od začiatku mi to prišlo ako veľmi zaujímavý nápad," povedal Magnussen. "A všetci olympionici - najmä tí z Austrálie - vedia, že vo svete sa zakázané látky bežne užívajú. Takže na medzinárodných akciách to nie sú férové preteky," dodal.

Chceme vytvoriť športovca, akého svet ešte nevidel

Rekord na krauliarskej päťdesiatke drží s časom 20,91 sekundy Brazílčan César Cielo, ktorý ho v roku 2009 zaplával v neskôr zakázaných celotelových plavkách. Magnussenovým maximom je jedenásť rokov starý výkon 21,52.

"Hovoril som si, že za správnu cenu by som to skúsil. Takže za milión dolárov ten rekord prekonám," dodal Magnussen. Dopingom vraj ale nemieni riskovať zdravie. "Pôjdem do Ameriky, aby mi poradili a aby som získal tie správne podporné prostriedky," uviedol.

Celú prípravu navyše austrálsky plavec zdokumentuje. "Všetko budeme natáčať. Chceme ukázať, že to ide urobiť poriadne a bezpečne. Chceme vytvoriť športovca, akého svet ešte nevidel," vyhlásil Magnussen.

Viac o téme: James Magnussen
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy