Majstri Európy! Mladým tenistom spod Tatier visia na krkoch krásne medaily

Slováci vybojovali zlato na ME tímov do 12 rokov, Slovenky získali bronzSlováci vybojovali zlato na ME tímov do 12 rokov, Slovenky získali bronz Zdroj: stz/tenieurope.org

SUNDERLAND - Mladí slovenskí tenisti získali zlaté medaily na zimných majstrovstvách Európy tímov do 12 rokov v Sunderlande.

Družstvo v zložení Martin Adamča, Matteo Sanson, Ľuboš Húsenica zvíťazilo vo finále nad rovesníkmi z Rakúska 2:1. Zo zisku cenného kovu sa tešia aj mladé slovenské reprezentantky, ktoré si odniesli z Veľkej Británie bronz.

Slovákov dostal vo finále do vedenia Matteo Sanson, ktorý zdolal Lionela Friessnegga hladko 6:2, 6:1. Na druhú dvojhru nastúpil Martin Adamča, v súboji tímových jednotiek prehral s Lucom Sagederom 5:7, 5:7. O titule majstra Európy tak rozhodla až záverečná štvorhra, v nej Adamča so Sansonom vyhrali nad párom Leitner, Sageder 6:3, 6:2.

Slovenky v zložení Alexandra Janošková, Simona Nováková, Ella Bartáková zvíťazili v súboji o tretie miesto nad rovesníčkami z Estónska 2:1. Rozhodujúci bod získali v debli Janošková s Novákovou. Informoval o tom Slovenský tenisový zväz (STZ) na svojej oficiálnej webstránke.

Viac o téme: Slovensko ME v tenise do 12 rokov