Barcelona opäť sklamala fanúšikov: Potupnú prehru Blaugranas odvrátila 16-ročná hviezdička

Lamine Yamal a v pozazdí oslavujúci futbalisti GranadyLamine Yamal a v pozazdí oslavujúci futbalisti Granady Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona iba remizovali v 24. kole španielskej La Ligy s Granadou 3:3. V nedeľnom dueli prehrávali 1:2 i 2:3, bod pre domácich zachránil v 81. minúte svojím druhým gólom v zápase 16-ročný Lamine Yamal.

Prvýkrát od novembra sa do brány FCB postavil Marc-André ter Stegen, ktorý sa vrátil do zostavy po operácii chrbta.

"Blaugranas" tak nevyužili možnosť priblížiť sa v tabuľke druhej Girone, ktorá v sobotnom šlágri prehrala na pôde lídra Realu Madrid 0:4. Barcelona zaostáva za Gironou o päť bodov, za Realom o desať. Granada je naďalej devätnásta, na osemnásty Cadiz stráca štyri body. Uhrala druhú remízu za sebou, na víťazstvo v lige čaká od 3. januára.

Hráči RCD Mallorca sa po piatich zápasoch opäť dočkali víťazstva v domácej súťaži, keď zdolali Rayo Vallecano 2:1 gólom kosovského útočníka Vedata Muriqiho v prvej minúte nadstavenia. V zostave Mallorcy chýbal pre zranenie kolena slovenský obranca Martin Valjent, jeho krajan Dominik Greif kryl na striedačke chrbát brankárskej jednotke domácich Predragovi Rajkovičovi. Mallorca je priebežne na 16. mieste tabuľky o bod za Rayom.

Hráči FC Sevilla sa začínajú odpútavať od dna tabuľky, zvíťazili v druhom stretnutí za sebou, tentoraz nad Atleticom Madrid 1:0. Jediný gól duelu dal v 15. minúte Isaac Romero. Atletico nebodovalo v druhom zápase za sebou a na štvrtej priečke má naďalej stratu 13 bodov na vedúci Real.

Hráči Getafe zvíťazili nad Celtou Vigo 3:2 a patrí im desiata pozícia.