László Bénes bude mať pred sebou novú výzvu: Hamburg sa odhodlal k zásadnému rozhodnutiu

László Bénes počas zápasuLászló Bénes počas zápasu Zdroj: TASR/Christian Charisius/dpa

HAMBURG - Slovenský futbalový stredopoliar László Bénes bude mať v Hamburgeri SV nového trénera. Vedenie nemeckého druholigového klubu odvolalo v pondelok z funkcie doterajšieho kouča Tima Waltera.

Štyridsaťosemročný Walter trénoval Hamburg vyše dva a pol roka. Šesťnásobný nemecký majster si dáva za cieľ postúpiť do najvyššej súťaže, no po zhoršených výsledkoch klesol v tabuľke II. Bundesligy na tretiu priečku.

Naposledy podľahol doma Hannoveru 3:4. Klub z prístavného mesta stráca po 21. kole na vedúci FC St. Pauli päť bodov, za druhým Holsteinom Kiel zaostáva o dva.

"Po piatkovej prehre sme boli sklamaní. Situáciu sme si zanalyzovali a dospeli k rozhodnutiu, že musíme zvoliť iný smer, aby sme neohrozili naše sezónne ciele," vysvetlil pre DPA športový riaditeľ HSV Jonas Boldt.

Walter zasadol na lavičku Hamburgu v lete 2021. "Rád by som v tíme pokračoval a spoločne sa usiloval dosiahnuť náš cieľ. Chcem sa poďakovať vedeniu HSV i jeho neskutočným fanúšikom za viac ako dvaapolročnú spoluprácu," vyhlásil odchádzajúci tréner.

Meno jeho nástupcu nie je zatiaľ známe, mužstvo dočasne povedie doterajší asistent Merlin Polzin.

Viac o téme: Nemecko Bundesliga Hamburger SV László Bénes Tim Walter
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/Hamburger SV
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy