FOTO Veľký človek bez jedinej škvrny: Smutná rozlúčka s tragicky zosnulým trénerom

Srbského basketbalového trénera Dejana Milojeviča v pondelok pochovali na belehradskom cintoríne.Srbského basketbalového trénera Dejana Milojeviča v pondelok pochovali na belehradskom cintoríne. Zdroj: SITA/AP/Darko Vojinovič

BELEHRAD - Srbského basketbalového trénera Dejana Milojeviča v pondelok pochovali na belehradskom cintoríne.

Asistent kouča Steveho Kerra z tímu NBA Golden State Warriors dostal srdcový infarkt 16. januára počas tímovej večere v Salt Lake City a na druhý deň zomrel vo veku 46 rokov. Informovala o tom agentúra AP.

Medzi stovkami smútiacich na pohrebe boli aj mnohí členovia tímu Warriors. Prišiel hlavný tréner Steve Kerr, asistenti Chris DeMarco a Ron Adams, či generálny manažér Mike Dunleavy. Kormidelník Warriors aj s ďalšími funkcionármi, ktorí sa zúčastnili na pohrebe, vynechajú preložený zápas v Utahu. Ten ja na programe v noci na utorok. Tím povedie v tom stretnutí asistent trénera Kenny Atkinson.

Srbského basketbalového trénera Dejana Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Darko Vojinovič

Milojevič pôsobil v tíme Warriors tretiu sezónu a podieľal sa na titule v sezóne 2021/22. Ako tréner pôsobil aj v Srbsku, kde bol asistent pri tamojšom národnom tíme. V minulosti pracoval aj s hviezdnym Nikolom Jokičom.

Predrag Danilovič, prezident Srbskej basketbalovej federácie, povedal, že neexistuje človek, ktorý by si Milojeviča nevážil a nemal ho rád.

"Opustil nás skvelý basketbalista, tréner a predovšetkým veľký človek bez jedinej škvrny. Mal som tú česť a potešenie byť s ním priateľom, aj keď sme spolu nehrali," povedal Danilovič.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6

Viac o téme: Srbsko Golden State Warriors Steve Kerr Dejan Milojevič
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy