Hotové šialenstvo a pobláznenie: Tomuto športovému rekordu sa ani nechce veriť

Kansas City Chiefs - staronoví víťazi Super BowluKansas City Chiefs - staronoví víťazi Super Bowlu Zdroj: SITA/AP/David J. Phillip

LAS VEGAS - Prenos z nedeľňajšieho Super Bowlu v Las Vegas sa stal najsledovanejším televíznym programom v USA všetkých čias, uviedla televízna spoločnosť CBS, ktorá finále ligy amerického futbalu NFL vysielala.

Na všetkých platformách podľa nej sledovalo zápas 123,4 milióna divákov. Bol tak prekonaný rekord z vlaňajšieho Super Bowlu, ktorý videlo 115,1 milióna divákov. Aspoň časť zápasu sledovalo rovnako rekordných 202,4 milióna divákov, pri minulom Super Bowle to bolo 184 miliónov.

Titul v nedeľu obhájili Kansas City Chiefs, ktorí porazili San Francisco 25:22 po predĺžení. Super Bowl ovládli štvrtýkrát a tretíkrát za posledných päť rokov.

Vysoká sledovanosť sa očakávala aj vďaka prítomnosti popovej hviezdy Taylor Swiftovej, ktorej partnerom je hviezda víťazného tímu Travis Kelce. Speváčka dorazila do Las Vegas z Tokia, kde o deň skôr zakončila sériu štyroch koncertov.

Viac o téme: NFL Super Bowl
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy