VIDEO Česká senzácia v Katare: Ani vedenie 4:0 nestačilo, svetová trojka neuhrala ani set!

Kateřina Siniaková sa raduje z víťazstvaKateřina Siniaková sa raduje z víťazstva Zdroj: SITA/AP/Kin Cheung

DAUHA - Česká tenistka Kateřina Siniaková v druhom kole turnaja v Dauhe porazila 6:2 a 6:4 tretiu hráčku sveta Američanku Cori Gauffovú, hoci v druhom sete prehrávala 0:4.

V osemfinále sú aj ďalšie české tenistky - bývalá svetová jednotka Karolína Plíšková a devätnásťročná Linda Nosková. Dohrala, naopak, Marie Bouzková.

Víťazka turnaja z roku 2017 a nedeľňajšia šampiónka z Kluže Plíšková zvládla trojsetový duel s Anastasiou Potapovovou z Ruska a vyhrala 6:1, 5:7 a 6:4. Jej ďalšou súperkou bude Nosková, ktorá si po obrate poradila 3:6, 7:6 a 7:5 so svetovou deviatkou Mariou Sakkariovou z Grécka.

Siniaková nedala v prvom sete úradujúcej šampiónke US Open šancu. Vstup do druhého setu ale patril Gauffovej a ujala sa vedenia 4:0. Siniaková však predviedla veľký obrat, keď získala šesť gemov za sebou a pri prvom mečbale duel ukončila.

V osemfinále narazí na ďalšiu Američanku Danielle Collinsovú. Finalistka vlaňajšieho Australian Open si v druhom kole poradila 6:4 a 7:5 s Bouzkovou. Češka v druhom dejstve nevyužila vedenie 4:2 a napokon s bývalou svetovou sedmičkou prehrala za hodinu a 55 minút.

Noskovej vstup do zápasu so Sakkariovou nevyšiel a po strate prvého setu čelila v druhej za stavu 4:5 pri vlastnom servise mečbalu. Dokázala ho však odvrátiť a v tie-breaku štvrťfinalistka tohtoročného Australian Open uspela 7:2. V treťom dejstve Nosková získala rozhodujúci brejk na 6:5 a výhodu už udržala.

Plíšková bez problémov získala prvý set a potom viedla už 4:1, ale súperka si vynútila rozhodujúcu sadu. Do nej dvojnásobná grandslamová finalistka nevstúpila dobre a Potapovová si vypracovala náskok 4:2. Plíšková však štyrmi bodmi za sebou skóre otočila a po siedmom víťazstve za sebou postúpila do osemfinále. Proti Noskovej nastúpi Plíšková, ktorá minulý týždeň v Kluži ukončila štvorročné čakanie na titul, prvýkrát.