VIDEO Ani životný výkon nestačil: Duša zaplával slovenský rekord, do semifinále MS nepostúpil

Slovenský plavec Matej Duša Slovenský plavec Matej Duša Zdroj: TASR/MTI/Tamas Kovacs

DAUHA - Slovenskí plavci Teresa Ivanová, Matej Duša a Richard Nagy sa v stredu na MS v Dauhe neprebojovali vo svojich disciplínach z rozplavieb do semifinále. Dušovi na to nestačil ani slovenský rekord na 100 m voľný spôsob.

Ivanová vyhrala svoju rozplavbu na 50 m znak v osobnom rekorde 28,90 s, v celkovom účtovaní jej to stačilo na 22. miesto. Na poslednú postupovú šestnástu pozíciu mala manko 44 stotín sekundy. Najrýchlejšia v rozplavbách bola Kanaďanka Ingrid Wilmová (27,81 s).

Medzi elitnú šestnástku sa nedostal ani Matej Duša v disciplíne 100 m voľný spôsob. Vo svojej deviatej rozplavbe nenašiel premožiteľa, celkovo mu patrila 21. priečka časom 49,12 s.

Zlepšil tak svoj vlastný slovenský rekord z júna 2022 v Poprade - ten mal hodnotu 49,67 s, pripomenula Slovenská plavecká federácia na svojom Facebooku. Na postup ďalej potreboval zaplávať ešte o 19 stotín lepší čas. Do semifinále sa najlepším výkonom v rozplavbách prebojoval Číňan Čan-le-Pchan (47,82).

Richard Nagy obsadil na 200 m pol. preteky súhrnné 22. miesto časom 2:02,89 min. Za najrýchlejším Jeremym Desplanchesom zo Švajčiarska zaostal o 4,72 sekundy. Miešaná štafeta  Teresa Ivanová, František Jablčník, Tibor Tišťan a Tamara Potocká skončila na 4x100 m pol. pr. na 18. mieste výkonom 3:57,84. Ten bol o 12,34 sekundy horší ako mali najrýchlejší Briti.

Viac o téme: Richard Nagy MS v plávaní Matej Duša Teresa Ivanová
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/Slovenská plavecká federácia - SPF
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy