Ťažké srdce Lipska po bitke s Realom: Každý to videl, nastane úprimné priznanie rozhodcu?

Brahim Díaz sa teší z gólu do siete LipskaBrahim Díaz sa teší z gólu do siete Lipska Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

LIPSKO - Futbalisti Realu Madrid zvládli úvodný osemfinálový zápas Ligy majstrov aj bez zraneného anglického stredopoliara Judea Bellinghama.

Na pôde RB Lipsko zvíťazili 1:0 vďaka gólu Brahima Díaza zo 48. minúty a do odvety, ktorá je na programe v stredu 6. marca na San Bernabéu, pôjdu v lepšej pozícii. Ich súper mal však po prvom zápase ťažké srdce na rozhodcov z Bosny a Hercegoviny, ktorí neuznali gól Benjamina Šeška.

Lipsko sa rekordného 14-násobného európskeho šampióna nezľaklo a už v 2. minúte poslalo loptu do siete. Šeško sa dostal k hlavičke v situácii po rohovom kope a skóroval. Slovinský útočník nebol v ofsajde, brankárovi Andrijovi Luninovi však pravdepodobne mierne prekážal jeho spoluhráč Benjamin Henrichs a rozhodca Irfan Peljto preto gól neuznal.

Podľa trénera nemeckého tímu Marca Roseho však Henrichsovo postavenie nemalo vplyv na hru a o ofsajde či faule nemohla byť reč.

Každý videl, že to nebolo správne rozhodnutie

"Dali sme gól, ktorý mal jednoznačne platiť. Keby sa tak stalo, veci by sa možno vyvíjali inak. Nechcem sa púšťať do žiadnych debát, ale každý videl, že to nebolo správne rozhodnutie. Na rozhodcu sa však nehnevám. Ak sa na to pozrie znova a ak bude úprimný a uzná, že urobil chybu, tak s tým budem zmierený.

Brankár Realu Madrid Andrij Galéria fotiek (10) Brankár Realu Madrid Andrij Lunin Zdroj: TASR/AP/Matthias Schrader

Človek má právo urobiť chybu, ja ich spravím aj dve či tri za deň. V prvom rade chcem zložiť kompliment môjmu tímu a sľubujem, že v Madride nepredáme kožu lacno. Chceme sa ukázať v čo najlepšom svetle a sťažiť Realu cestu za postupom," citovala AFP trénera Lipska.

Real nastúpil v Nemecku bez jednej zo svojich opôr Bellinghama, ktorý si vyvrtol členok vo víkendovom šlágri La Ligy (4:0) proti Girone a "bielemu baletu" bude chýbať približne tri týždne. Real podľa štatistických ukazovateľov nebol od domácich lepší. Duel napokon rozhodla individuálna akcia Diaza, ktorý na začiatku druhého polčasu prešiel okolo troch brániacich hráčov a zakrútil loptu k vzdialenejšej žrdi.

"Nie sme spokojní s výsledkom. Mali sme niekoľko šancí na strelenie gólu. Real Madrid je jeden z najlepších tímov na svete. Keď proti nemu chcete uspieť, potrebujete efektivitu a trochu šťastia. My sme nemali ani jedno," vyhlásil stredopoliar Dani Olmo.

Z tábora Realu sa ku spornému momentu z 2. minúty niesli opatrné vyjadrenia. Jedine stredopoliar Toni Kroos povedal, že gól Lipska mal podľa neho platiť. Diplomatickejší slovník zvolil Carlo Ancelotti.

Hráč bránil v hre nášmu brankárovi

"Treba sa pýtať rozhodcu. On svoj verdikt odôvodnil tým, že domáci hráč bránil v hre nášmu brankárovi," vravel kouč Realu, ktorému imponovala hra jeho tímu smerom dopredu.

Gólová radosť futbalistov Realu Galéria fotiek (10) Gólová radosť futbalistov Realu Madrid Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

"Páčilo sa mi, akí nebezpeční sme boli v brejkových situáciách. Žiaľ, nedali sme viac gólov. Aj Lipsko však predviedlo skvelý výkon. Je to vyvážené mužstvo, dobre organizované vzadu a nebezpečné v ofenzíve. Priznávam, že sa zápas pokojne mohol skončiť remízou. Dosiahli sme vydreté víťazstvo, ale v Lige majstrov nie je žiadny zápas ľahký, tobôž na pôde nemeckého tímu," dodal Ancelotti.

Real vyhral aj siedmy duel v tomto ročníku LM po tom, ako prešiel C-skupinou bez straty bodu. "Bol to zatiaľ najťažší zápas. Ani tie v skupine neboli jednoduché, no Lipsko nás preverilo najviac. Podržal nás brankár Lunin, dobre sme bránili a museli sme siahnuť na dno síl. Čo sa týka môjho gólu, konal som inštinktívne. Mám veľkú radosť, že aj vďaka mne ideme do odvety v dobrej pozícii," citoval Díaza portál uefa.com.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10

Viac o téme: Carlo Ancelotti Real Madrid Liga majstrov RB Lipsko Brahim Díaz Dani Olmo Marco Rose