Smutný pohľad na oklieštené štartové pole: Lyžiarky si vyskúšali zjazdovku v Crans Montane

Ester Ledecká Ester Ledecká Zdroj: SITA/AP/Giovanni Auletta

CRANS MONTANA - Česká lyžiarka Ester Ledecká bola po zdravotnej pauze siedma v prvom tréningu na zjazd Svetového pohára v Crans Montane. Na najrýchlejšiu Kiru Weidleovú z Nemecka stratila 54 stotín.

Trojnásobná olympijská šampiónka Ledecká pretekala naposledy pred viac ako dvoma týždňami v Cortine d'Ampezzo, zjazd však kvôli následkom virózy nedokončila. O deň neskôr do super-G už nenastúpila a odišla do Mníchova pokračovať v liečbe.

Tento ročník Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní je poznačený vážnymi zraneniami hviezd. Po operácii kolena sú Slovenka Petra Vlhová alebo Švajčiarka Corinne Suterová. Sezóna sa skončila aj pre Talianku Sofiu Goggiovú. V Crans Montane neštartuje ani Mikaela Shiffrinová.

Vo švajčiarskom stredisku sa pôjde zjazd v piatok a sobotu. V nedeľu je na programe superobrovský slalom, v ktorom je dvadsaťosemročná Ledecká olympijskou víťazkou z roku 2018.

Česká pretekárka, ktorá má tiež dve olympijské zlata v snowboardingu, v tejto sezóne Svetového pohára štartovala v zjazde štyrikrát a jej maximom je 16. miesto z decembrových pretekov vo Val d'Isére. V super-G bola v januári v Zauchensee jedenásta.

Viac o téme: Tréning Crans Montana Zjazd Ester Ledecká Kira Weidleová