Nejedno srdce zaplesalo: V slovenskej nominácii sa opäť objavilo legendárne meno

Tréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie mužov Fernando Gurich (uprostred) dáva pokyny hráčom počas tréninguTréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie mužov Fernando Gurich (uprostred) dáva pokyny hráčom počas tréningu Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

BRATISLAVA - Hráč s priezviskom Antl sa opäť objavil v kádri slovenskej reprezentácie hádzanárov.

Nejde však o bývalého úspešného hráča a v súčasnosti už trénera Radoslava, ale jeho mladšieho syna Marca. Ten dostal premiérovú pozvánku do národného tímu na dvojzápas prvého kola II. fázy kvalifikácie MS proti Izraelu.

Slovenskí hádzanári budú mať v dvojzápase výhodu domáceho prostredia, hrať sa bude v Topoľčanoch. Prvý zápas bude v piatok 15. marca o 19.30 h a odveta, v ktorej mali byť pôvodne doma Izraelčania, je naplánovaná na nedeľu 17. marca o 14.00 h. Informoval o tom portál slovakhandball.sk.

V porovnaní s predchádzajúcou reprezentačnou akciou, ktorou bolo januárové vystúpenie na turnaji v španielskom Granollerse, neprišlo v nominácii k výrazným zmenám. Z vtedajšieho kádra nie sú v 19-člennom výbere hlavného kouča Fernanda Guricha traja hráči - Lukáš Péchy (figuruje medzi náhradníkmi), Marek Korbel a zranený Andrej Sloboda.

Do národného tímu sa naopak vracia Marek Hniďák. Ľavák pôsobiaci v českých Lovosiciach sa po operácii ruky opäť rozohral a strieľa góly. Pozvánku dostali okrem Marca Antla aj brankár Michal Martin Konečný a mladík Jakub Kravčák.

Slováci majú zraz v nedeľu 10. marca na pravé poludnie v hoteli Nový kaštieľ v Topoľčanoch. V prípade postupu cez Izrael sa v baráži o miestenku na svetový šampionát stretnú s Poľskom.

MS sa v roku 2025 uskutočnia v Chorvátsku, Dánsku a Nórsku. Slováci vyradili v prvej kvalifikačnej fáze Kosovčanov (33:23, 25:28), izraelskí hráči si poradili s Luxemburskom (28:31, 35:27).

Nominácia Slovenska na dvojzápas 1. kola II. fázy kvalifikácie MS proti Izraelu (Topoľčany, 15. a 17. 3. 2024):

Brankári: Marián Žernovič (TSV St. Otmar Handball St. Gallen/Švaj.), Michal Martin Konečný (SC Kelag Ferlach/Rak.), Igor Čupryna (Tatran Prešov)

Pivoti: Matúš Moravčík (HC Dukla Praha/ČR), Jakub Tóth (SKKP Handball Brno/ČR), Šimon Macháč (MŠK Považská Bystrica) krídla: Dávid Mišových (Dessau-Rosslauer HV 06/Nem.), Juraj Briatka (UHC Speed Connect Hollabrunn/Rak.), Erik Fenár, Marco Antl (obaja Tatran Prešov)

Spojky: Jakub Prokop, Tomáš Smetánka (obaja Viveros Herol Balonmano Nava/Šp.), Martin Potisk (HE-DO B.Braun Gyöngyös/Maď.), Marek Hniďák (HK FCC Město Lovosice/ČR), Marek Hlinka (HC Dukla Praha/ČR), Mikuláš Kucsera ml. (HC Robe Zubří/ČR), Ľubomír Ďuriš (MŠK Považská Bystrica), Lukáš Urban, Jakub Kravčák (obaja  Tatran Prešov)

Viac o téme: Slovensko Radoslav antl Fernando Gurich Marco Antl
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy