Bayern čaká veľmi náročná odveta: Z Ríma odišiel naprázdno a to nie je všetko!

Brankár Bayernu Manuel Neuer zasahujeBrankár Bayernu Manuel Neuer zasahuje Zdroj: TASR/AP/Andrew Medichini

RÍM - Futbalisti Lazia Rím zvíťazili v prvom osemfinále Ligy majstrov nad Bayernom Mníchov 1:0. Jediný gól strelil z penalty v 69. minúte Ciro Immobile po faule a červenej karte pre Dayota Upamencana.

Na Stadio Olimpico v úvode prebrali aktivitu hostia, držali loptu a vypracovali si aj dve dobré šance. Kimmichova strela išla tesne vedľa a Kane po peknej prihrávke Müllera prestrelil. Po štvrťhodine sa osmelili domáci, ktorí vysunuli pressing a robili problémy rozohrávke Bayernu. Ku gólovej možnosti sa však nedostali. Strela Luisa Alberta z 23. minúty minula bránu.

Lazio držalo favorita na dištanc a ten si okrem Saneho priameho kopu veľké možnosti nevypracoval. Domácu obranu rozhodili až v samom závere, Kane prihral naľavo do čistej šance Musialovi, ten však v záklone prestrelil.

Hráč Bayernu Jamal Musiala Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/AP/Andrew Medichini

Lazio mohlo ísť do vedenia hneď po zmene strán, presný pas za obranu dostal Isaksen, no loptu si nespracoval ideálne a Neuer mu výborne zmenšil priestor na zakončenie. Slabý výkon Bayernu podtrhol v 67. minúte Upamencano, ktorý v pokutovom území fauloval šľapákom Isaksena, dostal červenú a nariadenú penaltu premenil kapitán Immobile.

Bayern si v závere vypracoval pár pološancí hlavne zo štandardiek, ale tlak si vypracovať nedokázal. Bayern počas celého zápasu ani raz nevystrelil na bránku.

Lazio Rím - Bayern Mníchov 1:0 (0:0)
Góly: 69. Immobile (z 11 m). Rozhodoval: Letexier (Fr.), ŽK: Kimmich, ČK: 67. Upamecano.

Lazio: Provedel - Marušič, Gila (81. Patric), Romagnoli, Hysaj (60. Lazzari) - Guendouzi, Vecino, Luis Alberto (81. Kamada) - Isaksen (74. Pedro), Immobile (74. Castellanos), Anderson

Bayern: Neuer - Mazraoui, Upamecano, Kim Min-jae, Guerreiro - Kimmich, Goretzka (73. de Ligt) - Sane (81. Sane), Müller (82. Choupo-Moting), Musiala - Kane