Historický rok zakončila ako slovenská kráľovná: Trúfate si na KVÍZ o Danke Bartekovej?

Na snímke strelkyňa Danka Barteková Na snímke strelkyňa Danka Barteková Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA - Uplynulý rok 2023 jej mimoriadne prial a dosiahla v ňom výnimočné úspechy. Danka Barteková sa stala majsterkou sveta, Európy a nakoniec prvýkrát v kariére ovládla aj anketu Športovec roka na Slovensku.

Absolútne zaslúžene zožala obrovské chválospevy a jej kariéra vo veku 39 rokov právom nabrala majstrovský kurz. Tento rok ju uvidíme už na jej piatej olympiáde a v Paríži sa bude od sympatickej rodáčky z Trenčína očakávať veľa.

Barteková patrí medzi najúspešnejších športovcov, akých dokázalo malé Slovensko vyprodukovať a zaslúžene by sme ju mohli zaradiť na piedestál medzi naše legendy. Bolo by hanbou, keby sme na elitnú strelkyňu spod Tatier zabudli a nezaradili ju do našej pravidelnej rubriky kvízov.

Trúfate si? Týchto desať otázok zvládne na sto percent len naozaj veľký fanúšik športovej streľby. Ak ste však iba príležitostný nadšenec slovenských úspechov, určite budete vedieť správne odpovedať aspoň na zopár otázok. 

Dosť bolo rečí, pustite sa do "športového zápolenia" pri svojich obrazovkách a ukážte, že máte prehľad aj o kariére Danky Bartekovej.

{{ poll.title }}

 • {{ question.text }} *
 • Vyhodnotenie
  Úspešnosť
  {{ succeeded.percent }}%
  Počet správnych odpovedí
  {{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}

Viac o téme: Danka Barteková Kvíz
 • Autor: © Zoznam/
 • Zdroj: Športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy