VIDEO Čo sa stalo s dominantným tímom? Hlavami sú už na dovolenke v Mexiku

Hlavný tréner Milwaukee Doc RiversHlavný tréner Milwaukee Doc Rivers Zdroj: SITA/AP/Brandon Dill

MEMPHIS - Basketbalisti Milwaukee sa v NBA trápia a prehrali aj na palubovke Memphisu, ktorý je v Západnej konferencii na trinástom mieste.

Grizzlies v závere ubránili výhru 113:110 a uspeli druhýkrát za sebou po tom, ako predchádzajúcich deväť zápasov stratili. Bucks prehrali už po siedmy raz z posledných desiatich stretnutí. Jasnú výhru 128:91 si pripísala Minnesota nad Portlandom a štvrtým víťazstvom v rade si upevnila prvú priečku západu. Uspeli tiež Golden State Warriors, ktorí zdolali Utah 140:137.

Antetokounmpo sa mohol aj roztrhať

Milwaukee sa pod novým trénerom Docom Riversom zatiaľ príliš nedarí. Proti Memphisu síce v prvej polovici Bucks viedli o osem bodov, ale v tretej štvrtine prepadli v obrane, inkasovali 37 bodov a Grizzlies išli do vedenia až o 10 bodov.

V závere sa síce Malik Beasley dvoma trojkami v posledných 50 sekundách snažil s výsledkom niečo urobiť, ale posledný útok sa Milwaukee nepodaril. Takmer stratilo loptu na polovici a Damian Lillard potom zúfalou strelou z diaľky na vyrovnanie nedosiahol.

GG Jackson (Memphis) a Galéria fotiek (7) GG Jackson (Memphis) a Giannis Antetokounmpo (Milwaukee) v súboji pod košom Zdroj: SITA/AP/Brandon Dill

"Vyzerá to, že niektorí naši hráči už sú hlavami niekde na dovolenke v Mexiku," vyhlásil tréner Rivers s odvolaním sa na to, že začína krátka prestávka pre Stretnutie hviezd.

Grizzlies k výhre dotiahli Ziaire Williams a GG Jackson, ktorí dali po 27 bodov. Vince Williams pridal 18 bodov a 12 doskokov. Milwaukee nebolo nič platné, že Giannis Antetokounmpo nazbieral 35 bodov a 12 asistencií a pripísal si 43. double double sezóny. Lillard skončil s 24 bodmi.

Thompson po 12 rokoch nastúpil ako náhradník

Drámu ponúkol aj zápas v Utahu, kde pritom všetko smerovalo ku pokojnej výhre Golden State. Warriors totiž v druhej štvrtine nastrieľali 48 bodov a vypracovali si vedenie až o 19 bodov. Záverečná štvrtina ale patrila domácim, ktorí začali náskok sťahovať. A keď v posledných štyri a pol minútach nedovolili hosťom ani jeden kôš z hry, ešte sa usilovali o výhru. Lenže sami svoje šance nevyužili a Warriors trestnými hodmi dotiahli zápas k výhre.

Klay Thompson (Golden State) Galéria fotiek (7) Klay Thompson (Golden State) sa snaží zastaviť hráča Utahu Zdroj: SITA/AP/Rick Bowmer

Hviezdou bol Klay Thompson, ktorý tentoraz nastúpil z lavičky Warriors, čo sa mu stalo prvýkrát od nováčikovskej sezóny spred 12 rokov. Ale o to viac zabojoval a siedmimi trojkami a svojím maximom sezóny 35 bodmi pomohol k výhre. Zároveň prekonal 15-tisíc bodov v kariére. Stephen Curry mal 16 bodov a 10 asistencií.

Minnesota nechcela proti Portlandu ponechať nič náhode, na súpera vyletela a už prvú štvrtinu vyhrala o 30 bodov 44:14. Potom síce trochu pribrzdila a druhú štvrtinu naopak o 15 bodov prehrala, no v druhej polovici si v pokoji strážila víťazstvo a postupne ušla na rozdiel 38 bodov. Dobrému tímovému výkonu kraľoval Anthony Edwards s 34 bodmi.

NBA - sumáre:

Memphis Grizzlies - Milwaukee Bucks 113:110 (29:26, 28:31, 37:28, 19:25)
najviac bodov: G. Jackson a Z. Williams po 27, V. Williams 18 (12 doskokov) - Antetokunmpo 35 (12 asistencií), Lillard 24, Portis 15

Utah Jazz - Golden State Warriors 137:140 (39:36, 32:48, 31:36, 35:20)
najviac bodov: Sexton 35, George 33, Markkanen 20 (14 doskokov) - Thompson 35, Green 23, Wiggins 19

Portland Trail Blazers - Minnesota Timberwolves 91:128 (14:44, 37:22, 25:33, 15:29)
najviac bodov: Grant 20, Henderson 15, Camara 13 - Edwards 34, Towns 23, McDaniels 17

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7

Viac o téme: Golden State Warriors Memphis Grizzlies Minnesota Timberwolves Utah Jazz Portland Trail Blazers Milwaukee Bucks