Duel ako na hojdačke: Haraslín sa vrátil do zostavy Sparty, strhujúci záver v tureckom pekle

Na snímke vpravo slovenský stredopoliar Sparty Lukáš Haraslín, vľavo brazílsky útočník Galatasaray Carlos Vinícius v súboji o loptuNa snímke vpravo slovenský stredopoliar Sparty Lukáš Haraslín, vľavo brazílsky útočník Galatasaray Carlos Vinícius v súboji o loptu Zdroj: TASR/AP/Francisco Seco

ISTANBUL - Futbalisti Sparty Praha si odviezli z úvodného zápasu play-off o osemfinále Európskej ligy z Istanbulu jednogólové manko.

Do zostavy "rudých" sa vrátil po zranení slovenský reprezentant Lukáš Haraslín. Prítomnosť 27-ročného krídelníka však nezabránila tomu, že úradujúci český majster podľahol po dramatickom stretnutí Galatasarayu 2:3.

Turecký šampión sa stretol v Istanbule so Spartou prvýkrát od roku 1997. Duel ako na hojdačke priniesol až päť gólových momentov a množstvo ďalších nevyužitých príležitostí. Sparťania v stretnutí dokázali reagovať na góly Kerema Demirbaya aj Driesa Mertensa.

Na snímke sprava slovenský Galéria fotiek (6) Lukáš Haraslín (vpravo) v akcii s loptou Zdroj: TASR/AP/Francisco Seco

Na 1:1 po prestávke vyrovnal strelou z hranice šestnástky Angelo Preciado a krátko po vylúčení domáceho Victora Nelssona využil v 65. minúte početnú výhodu Jan Kuchta - 2:2. Sily na trávniku sa vyrovnali v 80. minúte, keď videl druhú žltú kartu hosťujúci Matěj Ryneš.

Napriek tomu mohol český zástupca v závere strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no striedajúci Tomáš Wiesner v nájazde neprekonal uruguajského brankára Fernanda Musleru.

Jeho zákroky nás udržali v hre

"Zápas mal veľa dôležitých momentov, ale môžem povedať, že najdôležitejšie boli Muslerove zákroky. Je to veľmi dobrý brankár a zákroky, ktoré predviedol nás udržali v hre," uviedol Mertens pre oficiálny portál uefa.com.

Strhujúci záver mal napokon iného hrdinu. Na opačnej strane potvrdil svoje kanonierske schopnosti argentínsky útočník Mauro Icardi, ktorý umiestnenou strelou spoza šestnástky rozjasal viac ako 46.000 divákov v Rams Parku.

"Študovali sme si hru Galatasarayu a vedeli sme, že tu bude veľmi napätá atmosféra. My sme počas celého zápasu konali pokojne a chcel by som pogratulovať svojim hráčom, odohrali veľmi dobrý a vyrovnaný zápas. Zaslúžili sme si vyhrať, boli sme v mnohých gólových pozíciách. Aj keď to nebol výsledok, aký sme chceli, na ihrisku sme predviedli to najlepšie, čo v nás je," povedal pre uefa.com hlavný tréner Sparty Brian Priske.

Tréner Sparty Praha Brian Galéria fotiek (6) Tréner Sparty Praha Brian Priske počas zápasu Zdroj: TASR/AP/Francisco Seco

Spartu čaká neľahká úloha na Letnej, v budúcotýždňovej odvete navyše nebude môcť Priske počítať s trojicou hráčov zo základu. Okrem vylúčeného Ryneša sa vykartoval aj kapitán Ladislav Krejčí a krídelník Veljko Birmančevič.

Galatasaray je naďalej favorit

"Galatasaray je naďalej favorit, to stále platí. Máme skvelý tím a doma budeme mať úžasné prostredie, fanúšikovia nám pomôžu. Nemáme čo stratiť, zaostávame o jeden gól a musíme zvíťaziť," poznamenal kouč Sparty pre idnes.cz.