VIDEO Carolina uštedrila Arizone debakel, Ružička chýbal: Víťazstvo režírovali Drury s Nečasom

Jordan Martinook (48) oslavuje gól so spoluhráčmi z tímu Carolina Hurricanes Jordan Martinook (48) oslavuje gól so spoluhráčmi z tímu Carolina Hurricanes Zdroj: SITA/AP/Rick Scuteri

TEMPE - Hokejisti Caroliny zvíťazili v jedinom nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Arizony 5:1.

Za Hurricanes zaznamenali po dve asistencie Jack Drury a Martin Nečas. V drese Coyotes chýbal slovenský útočník Adam Ružička, ktorý bol v pozícii zdravého náhradníka.

Hostia vstúpili do stretnutia lepšie a Jordan Martinook už po šestnástich sekundách poslal svoj tím do vedenia. V 5. minúte viedla Carolina už 2:0 vďaka Jalenovi Chatfieldovi. Ešte v prvej tretine znížil Dylan Guenther, no to bolo zo strany Arizony všetko.

V druhej časti sa presadili Seth Jarvis a počas presilovej hry aj Teuvo Teräväinen. V treťom dejstve ešte upravil výsledok Michael Bunting. Brankár Pjotr Kočetkov predviedol 30 zákrokov.

"Začali sme naozaj dobre, čo bolo dôležité. Náš brankár urobil niekoľko dôležitých zákrokov a my sme sa dostali do vedenia. Potom sme trochu poľavili, to sa stáva. Začiatok však bol dobrý a ten rozhodol," povedal Rod Brind'Amour, tréner Hurricanes.

Obranca Brett Pesce sa stal desiatym hráčom v histórii organizácie Caroliny (predtým Hartford Whalers), ktorý odohral 600 zápasov. "Úvod nám vyšiel veľmi dobre a držali sme sa nášho herného plánu. Potom sme začali trochu prepadávať v strednom pásme, ale od polovice druhej tretine sme zjednodušili hru a odviedli dobrú prácu," zhodnotil Pesce svoj jubilejný duel v profilige.

Hurricanes triumfovali v šiestom z uplynulých ôsmich duelov a patrí im štvrté miesto vo Východnej konferencii. Arizona prehrala ôsmy zápas v rade, bodovala len na ľade Nashvillu, keď podľahla Predators 4:5 po predĺžení.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6

NHL - sumár:

Arizona Coyotes - Carolina Hurricanes 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Góly: 15. Guenther – 1. Martinook (Staal), 5. Chatfield (Nečas, Drury), 27. Jarvis, 38. Teräväinen (Drury, Noesen), 45. Bunting (Nečas). Brankári: Vejmelka (47. Villalta) - Kočetkov, strely na bránku: 31:30.

Viac o téme: NHL Carolina Hurricanes Arizona Coyotes Adam Ružička Martin Nečas Jack Drury