VIDEO Nerazzurri zvýšili náskok pred Juventusom: Salernitana nemala proti Interu žiadny nárok

Lautaro Martínez a jeho gólové oslavyLautaro Martínez a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

RÍM - Futbalisti Interu Miláno zvíťazili v piatkovom zápase 25. kola Serie A nad US Salernitana hladko 4:0 a zvýšili náskok na čele tabuľky pred Juventusom Turín na desať bodov.

Koučovi Fabiovo Liveranimu nevyšla premiéra na lavičke hostí. Inter naposledy ťahal za kratší koniec 27. septembra a urobil ďalší krok k zisku jubilejného 20. titulu.

"Nerazzurri" triumfovali v ôsmom stretnutí v rade vo všetkých súťažiach. V piatok na San Sire rozhodli o víťazstve už počas prvého polčasu. Marcus Thuram a Lautaro Martínez skórovali v priebehu dvoch minút a pred prestávkou sa presadil aj Denzel Dumfries.

V závere stretnutia ešte upravil výsledok Marko Arnautovič. Inter bude chceť potvrdiť svoju formu v utorok, keď v úvodnom stretnutí osemfinále Ligy majstrov privíta španielsky tím Atlético Madrid.

Salernitane patrí posledné 20. miesto v tabuľke Serie A. Na Sassuolo, ktoré je tesne nad pásmom zostupu stráca sedem bodov. V drese hostí chýbal pre zranenie slovenský obranca Norbert Gyömbér.

Hráči FC Turín triumfovali pred domácimi priaznivcami nad US Lecce 2:0. V tabuľke im s 36 bodmi patrí deviate miesto. Hostia majú 24 bodov a figurujú na 13. priečke.