VIDEO Hral za Nové Zámky a teraz očaril NHL: Jeho nádherný gól šokoval hviezdy Bostonu

Brandt Clarke strieľa víťazný gól v predĺženíBrandt Clarke strieľa víťazný gól v predĺžení Zdroj: SITA/AP/Michael Dwyer

BOSTON - Hokejisti Los Angeles zvíťazili v sobotnom zápase NHL na ľade Bostonu 5:4 po predĺžení.

O triumfe Kings rozhodol 27 sekúnd pred koncom extra času 21-ročný obranca Brandt Clarke. Pre bývalého hráča Nových Zámkov to bol premiérový gól v zámorskej profilige.

Los Angeles bolo pod veľkým tlakom, keďže hralo v oslabení a gól Bostonu už visel vo vzduchu. Neuspel však ani David Pastrňák či Brad Marchand. Ihneď po návrate z trestnej lavice sa k puku dostal Clarke, na ktorého hráči Bruins zabudli. Napokon z toho bolo fantastické zakončenie.

V drese Bruins si dva góly a asistenciu pripísal veterán James van Riemsdyk. Boston neudržal v zápase náskok 3:1 a ani 4:3.

Ziskom bodu sa síce vrátil na čelo Východnej konferencie, no sériu bez víťazstva predĺžil už na štyri stretnutia. Kings potvrdili stúpajúcu formu, vybojovali štvrtý triumf z uplynulých piatich duelov.

Boston - Los Angeles 4:5 pp

Viac o téme: Boston Bruins Los Angeles Kings Brandt Clarke
  • Zdroj: TASR, športky