Aj dvojnásobné derby s Českom: Slovenských junákov pred hokejovým sviatkom preveria kvalitní súperi

Prezident SZĽH Miroslav ŠatanPrezident SZĽH Miroslav Šatan Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Slovenská hokejová reprezentácia odohrá pred MS v Česku (10. - 26. mája) osem prípravných duelov. Postupne sa stretne v dvojzápasoch so Švajčiarskom, Nemeckom a Českom, pred šampionátom nastúpi aj proti Poľsku a USA. Informoval o tom portál hockeyslovakia.

Slováci odštartujú prípravu dvoma stretnutiami Kaufland Challenge proti Švajčiarsku (11. a 12. apríla). Ďalší týždeň odohrajú dvojzápas s Nemeckom v Kaufbeurene (18. apríla) a Augsburgu (20. apríla). Zvyšné štyri stretnutia odohrajú už len na domácich klziskách. Proti Česku nastúpia 26. a 27. apríla. V závere prípravy absolvujú zápasy proti nováčikovi elitnej kategórie Poľsku (3. mája) a v generálke na šampionát ich čakajú Američania (7. mája).

"Sme radi, že sa nám podarilo dohodnúť kvalitných súperov, ktorí nás dostatočne preveria pred svetovým šampionátom. Švajčiari a Nemci sú už tradičnými účastníkmi medailových bojov, Česi sú náročným súperom v akejkoľvek zostave. V poslednom prípravnom zápase, tri dni pred samotnými MS, nastúpime aj s USA v najsilnejšej možnej zostave a bude to nielen kvalitná previerka, ale aj skvelé hokejové divadlo pre slovenských fanúšikov," uviedol generálny manažér slovenskej reprezentácie a prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan.

Dejiská jednotlivých domácich duelov sú zatiaľ v štádiu riešenia. Zväz bude o nich a o spustení predaja vstupeniek informovať v dohľadnej dobe.

"Sme v rokovaní s jednotlivými zimnými štadiónmi a ich správcami. Prihliadať musíme, samozrejme, aj na play off Tipos extraligy. Naším cieľom je však opäť dostať reprezentačný hokej do viacerých kútov Slovenska," dodal Šatan.

Program SR v príprave na MS 2024:

11. apríla

SLOVENSKO – Švajčiarsko

12. apríla

SLOVENSKO – Švajčiarsko

18. apríla

19.30 Nemecko - SLOVENSKO (Kaufbeuren)

20. apríla

17.00 Nemecko - SLOVENSKO (Augsburg)

26. apríla

SLOVENSKO - Česko

27. apríla

SLOVENSKO - Česko

3. mája

SLOVENSKO – Poľsko

7. mája

SLOVENSKO – USA

Viac o téme: Miroslav Šatan Nemecko USA Česko Poľsko Švajčiarsko
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy