Po napínavej šachovej partii všetko otvorené: PSV si v odvete prejde žltým peklom

Strelec gólu Luuk de JongStrelec gólu Luuk de Jong Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

EINDHOVEN - V stretnutí utorňajšieho programu Ligy majstrov sa zrodila remíza 1:1 medzi PSV Eindhoven a Borussiou Dortmund. Odvety sú na programe 13. marca.

Prvú veľkú príležitosť stretnutia v Eindhovene mal po štvrťhodine domáci Tillman, ktorý sa dostal k zakončeniu z hranice šestnástky. Po narážačke s de Jongom sa však zľakol gólovej príležitosti a loptu poslal mimo bránu.

Holandský tím to mohlo mrzieť o desať minút neskôr, keď sa Dortmund presadil z nenápadnej akcie, ktorú zakončil úspešnou strelou Malen a poslal Borussiu do vedenia. V 54. minúte chcel v šestnástke sklzom zastaviť Tillmana brániaci Hummels, ktorý síce najskôr trafil loptu, následne však aj nohy útočiaceho hráča a srbský arbiter Jovanovič nariadil pokutový kop.

Julian Ryerson (vpravo) a Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

Domácich podržal brankár Benitez

Loptu si na biely bod postavil kapitán de Jong a s prehľadom premenil - 1:1. V 72. minúte podržal domácich brankár Walter Benitez, ktorý výborne zareagoval po priamom kope na teč Wolfa a udržal pre svoj tím dobrú východiskovú pozíciu pred odvetou.

Prvý zápas osemfinále LM:

PSV Eindhoven - Borussia Dortmund 1:1 (0:1)
Góly: 56. de Jong (z 11 m) - 24. Malen.
Rozhodoval: Jovanovič (Srb.), ŽK: Lozano - Maatsen, Schlotterbeck.

PSV: Benitez – Teze, Schouten, Boscagli (90. Obispo), Dest – Tillman, Veerman, Saibari (83. Mauro Junior) – Bakayoko, L. de Jong, Lozano (75. Pepi).

Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen – Sabitzer, Can – Malen (82. Özcan), Reus (62. Brandt), Sancho (68. Wolf) – Füllkrug (82. Moukoko).

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6

Viac o téme: Borussia Dortmund Luuk de Jong Liga majstrov Donyell Malen PSV Eidnhoven