Dohady a špekulácie definitívne roztrhnuté: Tenisový bombardér poslal celému svetu dlhú správu

Chorvátsky tenisový bombardér Ivo KarlovičChorvátsky tenisový bombardér Ivo Karlovič Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

ZÁHREB - Ak by ste sa proti nemu postavili na opačnú stranu kurtu, hrozilo by, že jeho delový servis vám doslova odstrelí hlavu. Ivo Karlovič, chorvátsky tenista, dokázal bez problémov prekonať 220-230 km/h a súperovi znechutiť zápas desiatkami es.

Protivník nemal šancu zareagovať a už prehral celý gem. Karlovič využíval najmä svoju výšku (211 centimetrov) a ak by sme zalovili hlbšie v štatistikách, rozhodne by sme zistili, že v počte odohraných tajbrejkov sa nachádza niekde okolo samotnej špice. Tomu je však nadobro koniec, Karlovič totiž vzal do rúk klávesnicu a oznámil definitívny koniec kariéry.

"Drahí priatelia a fanúšikovia, dúfam, že tento príspevok vás všetkých nájde v dobrej nálade a so silným bekhendom. Niektorí z vás si všimli, že už je tomu chvíľa, odkedy som hral turnaj, a stále sa ma pýtate, kedy sa vrátim na Tour.

Musím vás sklamať, ale týmto listom chcem oficiálne oznámiť koniec kariéry. Mal som veľmi pokojnú, neortodoxnú a dlhú kariéru z mimoriadne skromných začiatkov, špeciálne pre tenistu.

Chorvátsko bolo v 80. a 90. rokoch rozdielnou krajinou, keď som vyrastal, a som veľmi hrdý na moje úspechy a na všetko, čo som dokázal preskákať. Chcel by som sa poďakovať všetkým mojim trénerom a ľuďom, ktorí sa podieľali na mojom rozvoji a prispeli k nemu. Táto šťastná cesta by nebola bez vás možná. Moja rodina mi poskytla obrovskú podporu a mám ich nesmierne rád.

Teším sa, že s nimi budem aj naďalej tráviť čas pri veciach, ktoré sú pre nás dôležité a ktoré nás napĺňajú. Všetkým vám, ktorí ste boli počas rokov fanúšikmi a podporovateľmi, ďakujem, že ste boli súčasťou mojej cesty.

Všetkých vás ľúbim a dúfam, že sa ešte uvidíme. Zostanem blízko tenisu a pokúsim sa podeliť o svoje vedomosti a všetky neuveriteľné zážitky na turné s novými generáciami tenistov. Cesta pokračuje a zameranie sa presmeruje. Som vďačný. Na zdravie, doktor Ivo," napísal záhrebský rodák vo svojom príspevku.

Víťaz Davisovho pohára z roku 2005

211-centimetrový dlháň vyhral počas kariéry osem titulov a ako jeden z piatich tenistov prekonal hranicu 10 000 nastrieľaných es. Štatistiky hovoria o čísle 13 728 bez Davisovho pohára. Na okruhu ATP sa naposledy predstavil v októbri 2021, keď neuspel v kvalifikácii v Indian Wells. Posledný štart na grandslame si Karlovič pripísal o šesť týždňov skôr na US Open, kde vtedy skončil už v prvom kole.

Najlepším Karlovičovým výsledkom na grandslamoch bolo štvrťfinále vo Wimbledone 2009. Víťaz Davisovho pohára z roku 2005, ktorý budúci týždeň oslávi 45. narodeniny, tiež patril k neobľúbeným súperom mnohých favoritov.

Pri premiére na grandslame v roku 2003 vo Wimbledone napríklad vyradil obhajcu Austrálčana Lleytona Hewitta. Nad svetovou jednotkou Novakom Djokovičom zo Srbska vyhral dva z troch vzájomných zápasov.

Viac o téme: Ivo Karlovič
  • Autor: © Zoznam/
  • X/Ivo Karlovic
  • Zdroj: ČTK, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy