Bayern si vyhliadol možných nástupcov Tuchela: Na zozname nechýbajú zvučné mená

Thomas TuchelThomas Tuchel Zdroj: TASR/Tom Weller/dpa

MNÍCHOV - Ešte začiatkom týždňa tvrdil výkonný riaditeľ Bayernu Jan-Christian Dreesen, že pozícia manažéra Thomasa Tuchela nie je ohrozená, no už v stredu sa veci vyvíjali iným smerom. Vedenie Bavorov rozhodlo, že Tuchel po sezóne skončí svoje pôsobenie v Mníchove.

Podľa nemeckého Sky Sports sa Bayern teraz pozorne rozhliada po alternatívach za Tuchela. Na zozname možných nástupcov nechýbajú ani zvučné mená.

Bavori pozorne sledujú fantastickú prácu Xabiho Alonsa v Leverkusene, ale o bývalého záložníka Liverpoolu a Realu Madrid majú veľký záujem v Anglicku. Na bájnom Anfielde ho vnímajú ako nástupcu Jürgena Kloppa, ktorý po sezóne končí v Liverpoole.

Niektoré zdroje poukázali aj na Zinedina Zidana, ktorý v minulosti viedol Real Madrid. "Bayern na Francúzovi oceňuje jeho veľkú auru a skúsenosti. Taktiež je okamžite k dispozícii," uvádza Sky.

Iné anglické médiá dokonca spomínali aj Ole Gunnara Solskjaera. Bývalý nórsky útočník viedol v minulosti Molde, či Manchester United, ale od novembra 2021 je bez práce. 

Spomínaný Solskjaer však mal v Mníchove zaujať len pozíciu dočasného manažéra do konca sezóny, čo sa pri súčasnom scenári už nejaví ako pravdepodobné. Samozrejme, bude záležať aj od ďalších výsledkov tímu. Pokiaľ Tuchel vyhorí, jeho odchod môže prísť aj oveľa skôr.

Viac o téme: Xabi Alonso Bayern Mníchov Nemecko Bundesliga Zinedine Zidane Thomas Tuchel Ole Gunnar Solskjaer
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy