Podľa médií hotová vec: Mbappé spojí srdce s Realom Madrid, kráľovský podpisový bonus!

Futbalista Paríža St. Germain Kylian Mbappé sedí na striedačke pred zápasom francúzskej Ligue 1Futbalista Paríža St. Germain Kylian Mbappé sedí na striedačke pred zápasom francúzskej Ligue 1 Zdroj: TASR/AP/Mathieu Pattier

MADRID - Hviezdny útočník Kylian Mbappé sa už podľa médií dohodol na zmluve s Realom Madrid.

Dvadsaťpäťročný futbalista Paríža St. Germain sa španielskemu klubu podľa médií upíše na päť rokov s ročným príjmom 15 miliónov eur.

Mbappé navyše dostane štedrý podpisový bonus vo výške 150 miliónov eur. Sumu mu bude "Biely balet" vyplácať postupne. Majstrovi sveta z roku 2018 tiež v Reale zostane podiel na osobnostných právach.

Server BBC uviedol, že Mbappé minulý týždeň informoval vedenie Paríža St. Germain o úmysle zamieriť do Realu Madrid. Z francúzskeho celku, s ktorým získal päť titulov a zahral si vo finále Ligy majstrov, odíde ako voľný hráč, keďže mu v lete vyprší zmluva.

Mbappeho predstavia ako novú posilu Realu Madrid hneď, ako bude isté, že španielsky veľkoklub a Paríž St. Germain sa spolu nestretnú v prebiehajúcom ročníku Ligy majstrov.

V Paríži St. Germain pôsobí Mbappé od roku 2018. Do Paríža prišiel z Monaka, kde strávil tri roky a získal s ním titul. Už vlani sa rozhodol, že v klube nepredĺži zmluvu. Za francúzsku reprezentáciu Mbappé odohral 75 zápasov a dal 46 gólov. S národným tímom tiež získal striebro na predvlaňajších majstrovstvách sveta a v roku 2021 vyhral Ligu národov.

Viac o téme: Paríž St. Germain Real Madrid CF Kylian Mbappé
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy