Česi zaradili spiatočku: Prekvapivé rozhodnutie, minimálne do Eura bez dôležitého postu

Predseda FAČR Peter FousekPredseda FAČR Peter Fousek Zdroj: Profimedia

PRAHA - Česká futbalová reprezentácia nebude mať minimálne do leta a majstrovstiev Európy manažéra.

Kompetencie si rozdelí nový tréner národného tímu Ivan Hašek, jeho asistenti, vedúci mužstva Michal Černý, predseda FAČR Petr Fousek, technický riaditeľ Erich Brabec a generálny sekretár Martin Procházka. Na svojom dnešnom rokovaní o tom jednomyseľne rozhodol výkonný výbor asociácie, ktorá o tom informovala na stretnutí s novinármi.

Výberom manažéra bola poverená päťčlenná pracovná skupina na čele s Fouskom podobne ako pri rokovaniach o novom koučovi. Vedenie FAČR oslovilo bývalého kapitána národného mužstva Pavla Nedvěda, ten ale ponuku na začiatku januára odmietol.

Asociácia chcela na voľnú pozíciu priviesť silnú osobnosť, predseda Fousek na konci januára pripustil, že rokovania s adeptmi sú zložitejšie, než očakával. Nakoniec skupina navrhla post manažéra neobsadiť s tým, že výkonný výbor si situáciu vyhodnotí v júli po európskom šampionáte.

"Na konci novembra po odohraní kvalifikácie a postupe na Euro sme sa primárne sústredili na výber trénera. Boli sme pripravení aj na výber manažéra, dva mesiace sme strávili rokovaním s Pavlom Nedvědom, ktorý na poslednú chvíľu odriekol. V tom čase už boli rokovania rozbehnuté. Preberali sme celý rad mien a nakoniec sme sa zhodli, že tento variant je momentálne najlepší," povedal Fousek.

Českí futbalisti oslavujú gól, Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

"Funkciu nebudeme obsadzovať a agendu si rozdelíme všetci, či už funkcionári alebo športoví predstavitelia, medzi sebou. Chcem zdôrazniť, že v žiadnom prípade nie je ohrozené zabezpečenie našej účasti na Eure, chod prípravy, prípravné stretnutia, sústredenia v Rakúsku i samotné pôsobenie v Nemecku.

Všetko je zaistené. Komunikácia s hráčmi prebieha. Tréner a jeho asistenti intenzívne cestujú, križujú Európu sem a tam, rokujú s hráčmi. Vyhodnotíme si to po Eure v júli," dodal šéf FAČR.

Modely sú rôzne

Nového manažéra by mala reprezentácia mať najskôr na jeseň pred štartom štvrtého ročníka Ligy národov. Nie je vylúčené, že pozícia zostane aj naďalej neobsadená.

"Musím povedať, že my sme sa o tej záležitosti radili aj s FIFA a UEFA a konzultovali to s množstvom zahraničných asociácií. Modely sú rôzne, zďaleka nie všade majú manažéra. Tým nechcem povedať, že ho nebudeme mať.

Nevylučujem žiadnu variantu. Teraz sa sústredíme na to, aby som funkčnosť bola absolútna. Aby sme tak, ako sme si rozdelili kompetencie, bezo zvyšku pripravili mužstvo a všetko čo s tým súvisí na Euro," povedal Fousek.

Viac o téme: Česko Petr Fousek
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy