VIDEO Otrasný prvý polčas vystriedala kanonáda: Liverpool navýšil náskok na čele

Harvey Elliott sa raduje po zápaseHarvey Elliott sa raduje po zápase Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Futbalisti Liverpool FC zvíťazili v stredajšom zápase 26. kola Premier League nad Luton Town 4:1 a opäť majú štvorbodový náskok pred druhým Manchestrom City. Odohrali však o stretnutie viac.

"The Reds" nezačali domáci duel ideálne a už v 12. minúte inkasovali, keď vyrazenú strelu poslal hlavou do siete Chiedozie Ogbene. Favoriti sa v prvom polčase dlhšie nedokázali dostať v ofenzíve do tempa, ale v druhom si to vynahradili.

V 56. minúte vyrovnal hlavou po rohu Virgil van Dijk, o dve minúty skóroval rovnako hlavou Cody Gakpo a Liverpool bol na koni. V 71. minúte pridal poistku Luis Diaz a v 90. upravil na 4:1 Harvey Elliott. Luton prehral tretí zápas v sérii a zostal na 18. mieste tabuľky.