VIDEO Weiss reaguje na trpký koniec Slovana v play-off: Splnili sme všetko do bodky až na...

Na snímke vpravo tréner ŠK Slovan Vladimír Weiss st.Na snímke vpravo tréner ŠK Slovan Vladimír Weiss st. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava vypadli v play-off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy. Vo štvrtkovom odvetnom zápase o osemfinále prehrali so Sturmom Graz 0:1.

V úvodnom stretnutí na pôde rakúskeho súpera utrpeli prehru 1:4. Slovan bol posledný slovenský zástupca v tejto sezóne pohárovej Európy a nevyrovnal svoj vlaňajší výkon, kedy hral v osemfinále EKL proti FC Bazilej.

hlasy po zápase /zdroj RTVS Šport/:Vladimír Weiss, hlavný tréner Slovana: "Keď prehráte, nemôžete byť spokojní, ale odohrali sme výborný zápas. To, čo som od hráčov chcel, to do bodky splnili až na efektivitu. Mali sme veľa šancí, keď nedáte gól, nemôžete pomýšľať na dobrý výsledok.

 

 

Ich náskok z prvého zápasu bol veľký, mali sme tri štyri momenty v prvom polčase. To sa nám nepodarilo a z prvej chyby sme dostali gól. Musím hráčov pochváliť, išli na doraz a ľudia ich po zápase vytlieskali."

Christian Ilzer, tréner Grazu: "Je to historický úspech, podarilo sa nám zvíťaziť proti silnému súperovi. Sme radi, že sa nám podarilo dostať tak ďaleko. Dnes to nebolo jednoduché, Slovan sa snažil napriek výsledku prvého zápasu dosiahnuť dobrý výsledok a vyhrať. V oboch zápasoch sme však zvíťazili, celkové skóre je 5:1 a myslím si, že sme ukázali svoju kvalitu."

 

 

Juraj Kucka, kapitán Slovana: "Ťažký zápas, išli sme do toho s tým, že od začiatku musíme vysoko napádať a ísť do toho naplno. To sa nám aj podarilo, vypracovali sme si šance, žiaľ, neboli sme efektívni. Mrzí nás to, ale pokazili sme si to inkasovanými gólmi v prvom zápase."

David Strelec, útočník Slovana: "Myslím si, že prvý polčas sme hrali ako tím, boli sme oveľa lepší ako súper. Mali sme veľa šancí, no škoda, že sme nedokázali dať gól na 1:0, bolo by to otvorené. Ja som mal tiež veľkú šancu, z čoho musím dať gól."

Kevin Wimmer, obranca Slovana: "Už pred zápasom sme vedeli, že to dnes bude veľmi náročné. Chceli sme skúsiť všetko a v polčase viesť o gól. Mali sme šance, ktoré musíme proti takémuto súperovi na takejto úrovni premeniť. Ak by sa to stalo, zápas by bol možno iný. Dostali sme lacný gól, Sturm má kvalitu, aby trestal takéto chyby."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14

Viac o téme: Juraj Kucka ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. Dávid Strelec SK Sturm Graz Christian Ilzer
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/Šport v RTVS, TASR/Jakub Popelka
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy