Odveta by už mala byť len formalitou: Slovenky v Lige národov nedali súperkám žiadnu šancu

Na snímke hráčky Slovenska počas zápasu Ligy národov žienNa snímke hráčky Slovenska počas zápasu Ligy národov žien Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

RIGA - Slovenské futbalistky vyhrali vo štvrtkovom zápase baráže o B-divíziu Ligy národov na pôde Lotyšska 3:0. Odveta je na programe v utorok na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Slovenky potvrdzovali celý zápas úlohu favoritiek. Domáce futbalistky hrali v hlbokom bloku a nechávali tvorbu hry na svoje súperky. Favoritky mali jednoznačne navrch v držaní lopty, no nič nápaditejšie či nebezpečnejšie dlho nedokázali vymyslieť. Víťazný gól prišiel v 62. minúte v podaní kapitánky Dominiky Škorvánkovej a poistku pridala o desať minút neskôr Tamara Morávková. Na konečných 3:0 upravila z pokutového kopu Patrícia Hmírová.

Slovenky obsadili v základnej skupine B2 tretie miesto, o bod za Chorvátskom. Namiesto baráže o najvyššiu divíziu tak bojujú o udržanie sa v "béčku".

Liga národov - baráž o B-divíziu

Lotyšsko - SLOVENSKO 0:3 (0:0)
Gól: 62. Škorvánková, 72. Morávková, 88. Hmírová (z 11 m)

zostava SR: Korenčiová - Bartovičová, Fischerová, Košíková - Hmírová (89, Kaláberová), Lemešová, Mikolajová, Vojteková (89. Horváthová) - Ferencová (73. Rybanská), Morávková (73. Škerdová), Škorvánková (80. Maťavková)

hlas po zápase /zdroj: futbalsfz.sk/:

Peter Kopúň (tréner Slovenska): "Plán sme mali jasný, aj sme ho napĺňali, aj keď prvý polčas bol kŕčovitý práve v záverečnej tretine ihriska, kde sme to najviac potrebovali. Ale som veľmi rád, že druhý polčas sme boli sebavedomí, začali sme ešte viac vzájomne veriť, že dokážeme dať prihrávku a robiť činnosti ako potrebujeme. Pretavilo sa to do pekných troch gólov, a veľmi sa z toho teším."

Viac o téme: Slovensko Lotyšsko Liga národov Peter Kopúň