Zlé prognózy sa naplnili: Shiffrinová si môže vydýchnuť, dnešné preteky sú zrušené!

Švajčiarska lyžiarka Lara Gutová-BehramiováŠvajčiarska lyžiarka Lara Gutová-Behramiová Zdroj: SITA/AP/Giovanni Maria Pizzato

VAL DI FASSA - Organizátori zrušili pre nepriaznivé podmienky sobotný super-G žien Svetového pohára v talianskom stredisku Val di Fassa.

Dôvodom bolo veľké množstvo snehu, ktoré napadlo počas uplynulých 24 hodín. Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) o tom informovala na sociálnych sieťach.

V sobotu mal byť na programe siedmy superobrovský slalom v sezóne. Na čele priebežného poradia disciplíny je Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová (360 b.), no vedie len o päť bodov pred Rakúšankou Corneliou Hütterovou.

Gutová-Behramiová je zároveň aj líderka celkovej klasifikácie seriálu, keď má k dobru 205 bodov na Mikaelu Shiffrinovú. Američanka do Val di Fassa necestovala, keďže sa stále úplne nezotavila zo zranenia kolena po páde koncom januára v zjazde v Cortine d'Ampezzo.

V nedeľu by sa mal ísť vo Val di Fassa druhý super-G (11.00 h), ale zatiaľ nie je jasné, či podmienky dovolia zjazdárkam postaviť sa na štart. FIS v oficiálnom stanovisku dodala, že práce na kopci budú pokračovať, aby bola zjazdovka pripravená.

Štartová listina rýchlostných disciplín je ochudobnená aj o Talianku Sophiu Goggiovú, ktorú rovnako ako Slovenku Petru Vlhovú vyradilo zranenie z hry do konca sezóny.

Viac o téme: Svetový pohár Lara Gutová-Behramiová Super-G Val di Fassa
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy