Nestratili ani jediný bod: Hádzanári Tatrana Prešov v predstihu ovládli základnú časť

Hádzanári Prešova pred zápasom 20. kola hádzanárskej Niké Handball Extraligy mužov medzi Tatran Prešov - HK Agro Topoľčany Hádzanári Prešova pred zápasom 20. kola hádzanárskej Niké Handball Extraligy mužov medzi Tatran Prešov - HK Agro Topoľčany Zdroj: TASR/Veronika Mihaliková

PREŠOV - Hádzanári Tatrana Prešov sa s predstihom stali víťazmi základnej časti Niké handball extraligy. Po 18 dueloch majú plný počet 36 bodov.

Obhajca titulu z Považskej Bystrice je s dvojbodovým mankom na druhom mieste, má však o zápas viac a bilancia vzájomných zápasov hrá v neprospech úradujúceho majstra. Prešovčania v sobotnom stretnutí 20. kola zvíťazili na domácej palubovke nad HK Agro Topoľčany 42:18.

Hostia do polovice prvého polčasu prehrávali 7:8. Druhú štvrťhodinu prvého polčasu už dominoval domáci favorit, ktorý si vypracoval pohodlný 10-gólový náskok. Hoci v druhej polovici dostali viac priestoru mladí hráči, skóre narastalo a napokon padla aj 40-ka. Najlepším strelcom zápasu bol Adama Sako, autor deviatich gólov.

Skóre duelu otvoril Viačeslav Kasatkin, no hostia odpovedali dvoma gólmi a dostali sa do vedenia. Dokázali znížiť z 3:6 na 5:6 a v 15. minúte Vladan Arizanovič upravil na 8:7 pre Tatran. V priebehu stretnutia však hosťom ubúdali sily a stav sa navyšoval v prospech domácich. Po troch góloch Saka, Márka Kovácsa a Lukáša Urbana v závere polčasu si už do šatní brali zverenci trénera Pavla Jana dvojciferný náskok.

V druhom polčase dostali priestor najmä mladí hráči, ktorí sa však dokázali presadiť. Na palubovku sa v záverečnej fáze po dlhej prestávke zapríčinenej zranením dostal aj Tomáš Fech, ktorý sa dokázal dvakrát strelecky presadiť.

Záver zápasu mal vo svojej réžii Tatran. Brankár Mario Cvitkovič nepustil od 53. minúty za svoj chrbát ani jednu loptu, pričom zlikvidoval aj sedemmetrový hod. Zápas sa napokon skončil výsledkom 42:18 pre Tatran. Informoval o tom portál tatranpresov.sk.

Prešovčanov čakajú v základnej časti už len dva zápasy. Najskôr sa v sobotu 2. marca o 16.30 hod predstavia na palubovke tímu Záhoráci Stupava/Malacky. O štyri dni neskôr doma privítajú HK Košice.

Viac o téme: HK Agro Topoľčany HK Tatran Prešov