Kladno šokovalo favorita z Třinca, slovenská enkláva v Česku vylepšila gólové štatistiky

Róbert LantošiRóbert Lantoši Zdroj: Profimedia

PRAHA - Slovenský hokejový útočník Lukáš Cingel prispel gólom a asistenciou k víťazstvu Komety Brno nad Plzňou 5:1 v nedeľňajšom zápase 49. kola českej extraligy. Na jeho gól mu prihral Tomáš Marcinko, pri jedinom presnom zásahu hostí asistoval Adrián Holešinský. Do streleckej listiny sa zapísal aj Oliver Okuliar z Hradca Králové, ktorý podľahol na domácom ľade Olomoucu 2:4.

Hráči HC Sparta Praha zvíťazili na ľade Litvínova 8:3. Slovenský brankár domácich Matej Tomek inkasoval štyri góly a v 28. minúte prenechal miesto náhradníkovi Šimonovi Zajíčekovi.

O najväčšie prekvapenie nedeľňajšieho programu sa postarali hráči Kladna, ktorí na domácom ľade zdolali tretí tím tabuľky Třinec 5:2. Naďalej ostali na poslednom 14. mieste tabuľky s 12-bodovou stratou na Mladú Boleslav. Slovenský obranca Martin Nemčík prispel k ich triumfu jednou asistenciou. V drese hostí sa v oslabení gólovo presadil Viliam Čacho, ktorému asistoval Vladimír Dravecký.

Štvrté víťazstvo za sebou dosiahli hráči Vítkovíc, ktorí prehrávali na ľade Liberca po dvoch tretinách 0:3. V záverečnej však strelili tri góly vrátane vyrovnávajúceho v oslabení v 59. minúte, pri ktorom asistoval slovenský obranca Juraj Mikuš. Obrat ma 4:3 dokonali v predĺžení gólom Rihardsa Bukartsa.

Líder tabuľky z Pardubíc nezaváhal na ľade Mladej Boleslavi a dosiahol siedme víťazstvo v sérii. K triumfu 4:1 prispel slovenský obranca Peter Čerešňák, ktorý v 7. minúte otvoril skóre. Na priebežných 1:1 vyrovnal v 11. minúte Róbert Lantoši po prihrávke Pavla Skalického.

Hráči Českých Budějovíc zvíťazili na ľade Karlových Varov 2:0. Pre domácich to bola piata prehra za sebou a deviata z uplynulých desiatich zápasov.

Česká extraliga - 49. kolo:

HC Energie Karlovy Vary - Motor České Budějovice 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Góly: 26. a 37. Ordoš, 60. Baránek

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Ridera 3:4 pp (1:0, 2:0, 0:3 - 0:1)
Góly: 9. Bulíř, 21. Rychlovský, 31. Flynn - 41. Barinka, 48. Zdráhal, 59. Chlan (MIKUŠ), 64. Rih. Bukarts

BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 11. LANTOŠI (SKALICKÝ) - 7. ČEREŠŇÁK, 37. a 46. Poulíček, 58. Vála

Rytíři Kladno - HC Oceláři Třinec 5:2 (4:1, 0:0, 1:1)
Góly: 2. Hejda, 8. Ticháček, 10. Klepič (NEMČÍK), 17. a 53. Procházka - 18. ČACHO (DRAVECKÝ), 45. Adámek

HC Verva Litvínov - HC Sparta Praha 3:8 (1:1, 1:4, 1:3)
Góly: 12. Hlava, 38. Koblasa, 60. Baránek - 3. Kassian, 5. Chlapík, 8. a 57. Sobotka, 12. Harper, 54. Řepík, 55. Najman
/M. TOMEK (Lit.) chytal do 28. minúty/

Viac o téme: Tomáš Marcinko Vladimír Dravecký Martin Nemčík Matej Tomek Viliam Čacho Oliver Okuliar HC Kladno