VIDEO Veľká šou, akú si právom zaslúžil: Chicago vyvesilo dres Chrisa Cheliosa

Chicago dnes v noci slávnostne vyradilo dres Chrisa Cheliosa s číslom 7Chicago dnes v noci slávnostne vyradilo dres Chrisa Cheliosa s číslom 7 Zdroj: SITA/AP/Paul Beaty

CHICAGO - Nočnému zápasu NHL medzi Chicagom a Detroitom predchádzal slávnostný ceremoniál, počas ktorého Blackhawks vyvesili symbolický dres bývalého obrancu Chrisa Cheliosa s číslom 7.

Trojnásobný víťaz Stanleyho pohára (raz s Montrealom, dvakrát s Detroitom) odohral v drese Blackhawks 664 zápasov a počas tohto obdobia získal svoju druhú a tretiu trofej Jamesa Norrisa pre najlepšieho obrancu súťaže. V roku 1992 pomohol tímu k postupu do finále Stanleyho pohára. Do NHL vstúpil v roku 1982 vo farbách Montrealu, do Chicaga prišiel v lete 1990 výmenou za útočníka Denisa Savarda.

"Deň, keď ma vymenili do Chicaga, bol najväčší deň v mojom živote," povedal vo svojej ďakovnej reči. "Dostať sa do Montrealu bolo ako vyštudovať Harvard. Vďaka skvelým hráčom, trénerom a lídrom, ktorí boli okolo mňa, som sa vyvinul v hráča, akým som bol neskôr. Keď som sa dostal do Chicaga, bol som už pripravený prevziať pozíciu lídra," priznal Chelios.

Spomienky na zlaté časy "veterného mesta"

V organizácii Blackhawks pôsobil do sezóny 1998/99, počas ktorej ho klub vymenil do Detroitu. Kariéru uzavrel až ako 48-ročný po sezóne 2009/10, v ktorej hral za Atlantu Thrashers (dnešný Winnipeg Jets). V rokoch 1986, 2002 a 2008 triumfoval v Stanleyho pohári. Na slávnostnom ceremoniáli sa zúčastnili viaceré osobnosti nielen hokeja či športu.

Chicago dnes v noci Galéria fotiek (11) Dres Chrisa Cheliosa s číslom 7 už visí pod strechou United Center Zdroj: SITA/AP/Paul Beaty

Vyvesenie Cheliosovho dresu si nenechal ujsť ani Slovák Marián Hossa a legendy NHL Wayne Gretzky, Ed Belfour, Jeremy Roenick, ani bývalý tenista John McEnroe či Eddie Vedder, spevák hudobnej skupiny Pearl Jam alebo Denis Rodman, jedna z hviezd basketbalového klubu Chicago Bulls, ktorý zažil najlepšie roky práve počas Cheliosovej éry v Blackhawks.

"Michael (Jordan) tu dnes nemôže byť, ale telefonovali sme spolu a čoskoro spravíme oslavu na jeho lodi. Mali sme priateľské vzťahy so všetkými hráčmi Bulls. Michael chodieval často von, no Denis bol vonku stále," žartoval Chelios.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11

Viac o téme: Detroit Red Wings Chicago Blackhawks Chris Chelios
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/NHL
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy