Kiežby sa jeho slová premenili v pravdu: Odvážna a veľká predpoveď o Rafovi Nadalovi

Španielsky tenista Rafael NadalŠpanielsky tenista Rafael Nadal Zdroj: SITA/AP/Tertius Pickard

VALENCIA - Vekom sú takmer rovesníci, na kurte sa stretli dokopy 32-krát a vzájomné zápasy dopadli jasnou prevahou jedného muža (26:6). Rafael Nadal a David Ferrer, krajania a významní tenisoví bojovníci, majú odlišné starosti.

Kým Ferrer, držiteľ 27 turnajových titulov, sa už nepreháňa po kurtoch a od roku 2019 nepôsobí ako aktívny hráč, jeho južanský parťák sa snaží o návrat. Rafael Nadal vynechal prakticky skoro celú minulú sezónu a vrátil sa až tento rok v Brisbane. Tam však utrpel zranenie a nemohol tešiť fanúšikov ani na Australian Open.

Aby nebolo málo smoly, nemohol štartovať ani v Dauhe. Zatiaľ teda odohral len tri súťažné zápasy, a to v Brisbane- proti Dominicovi Thiemovi, Jasonovi Kublerovi a Jordanovi Thompsonovi.

Držiteľ 22 grandslamových titulov nevzdáva snahu a túži štartovať aspoň na jednom podnikov z dua Sunshine double v USA - Indian Wells a Miami. Jeho spomínaný krajan Ferrer vyslovil odvážnu predikciu a zamieril nielen do roku 2024. Kiežby sa naplnila...

"Rafu poznám trochu či viac, ak nebude mať fyzické zranenia, som presvedčený, že bude súťaživý. Už počas prvého týždňa v Brisbane ukázal, že bol na riadne vysokej úrovne bez toho, aby tvrdo bojoval. Ak nebude mať zranenia a bude schopný súťažiť, som si istý, že bude pokračovať ešte jeden rok," povedal Ferrer pre denník Marca pri otázke, či môže podľa neho Nadal hrať aj v roku 2025.

Ferrerova predpoveď je mimoriadne odvážna vzhľadom na Nadalove ťahajúce sa zdravotné problémy, opotrebované telo a vysoký vek. Verme, že 41-ročný rodák z Alicante sa nebude mýliť a drvivý ľavácky servis von z dvorca a nechytateľné zakončenie do otvorenej časti kurtu v podaní Rafu uvidíme čo najdlhšie.

Viac o téme: Rafael Nadal David Ferrer

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy