Ako huby po daždi: Slovenské futbalové zoskupenie u bratov Čechov sa rozrastie o reprezentanta

Viktor Sliacky a hráč Rakúska Leopold Querfeld v zápase slovenskej reprezentácie do 19 rokovViktor Sliacky a hráč Rakúska Leopold Querfeld v zápase slovenskej reprezentácie do 19 rokov Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Slovenský mládežnícky futbalový reprezentant Viktor Sliacky sa stal posilou SK Dynamo České Budějovice. Do českého prvoligového klubu zamieril na hosťovanie z druholigovej Petržalky.

Hosťovanie bude trvať do konca sezóny, dohoda klubov zahrňuje aj opciu na prestup hráča. Dvadsaťročný krídelník odohral v tejto sezóne za Petržalku 15 zápasov v II. lige, v ktorých dal jeden gól. Na konte má 11 štartov v reprezentácii SR do 19 rokov a ďalšie tri za výber do 20 rokov.

"Viktor Sliacky je slovenský reprezentant do 20 rokov, ktorý bude na hrane zostavy medzi A-tímom a B-tímom, o svoje miesto v prvom tíme však bude bojovať," uviedol pre web Dynama športový riaditeľ klubu Milan Čadek.

Českobudějovickí, ktorým patrí predposledné miesto v prvoligovej tabuľke, na konci zimného prestupového obdobia výdatne posilňovali. Dynamo oznámilo, že angažovalo tiež srbského reprezentanta do 21 rokov Uroša Laziča a na hosťovanie francúzskeho defenzívneho univerzála Florenta Poulola a slovenského ľavého beka či záložníka Mateja Madleňáka.

Viac o téme: SK Dynamo České Budějovice FC Petržalka Viktor Sliacky
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/SK Dynamo České Budějovice
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy