Črtá sa návrat veľkej ikony z futbalového dôchodku? Obávaný kanonier sa chystá späť na trávnik

Hráči ManCity vyhadzujú do vzduchu Sergia Agüera počas osláv majstrovského tituluHráči ManCity vyhadzujú do vzduchu Sergia Agüera počas osláv majstrovského titulu Zdroj: TASR/AP/Dave Thompson, Pool

BUENOS AIRES - Bývalý futbalista a aktuálny tréner klubu CA Independiente Carlos Tevéz potvrdil, že sa dohodol so Sergiom Agüerom na jeho tréningoch s prvým tímom.

Niekdajší obávaný útočník Atlética Madrid a Manchestru City zvažuje možnosť návratu z futbalového dôchodku. Tieto správy priniesol aj známy reportér Nicolás Brusco. Agüero bude nasledujúce dni naplno trénovať, aby sa zároveň pozorne sledoval jeho zdravotný stav.

Agüero odohral svoj posledný súťažný zápas 30. októbra 2021 v drese Barcelony, ale počas zápasu proti Alavésu na Camp Nou začal pociťovať problémy s dýchaním. Podrobnejšie lekárske vyšetrenia ukázali, že Argentínčan trpí srdcovou arytmiou. Legenda Manchestru City nedávno naznačila, že sa pripravuje na návrat k futbalu, čo potvrdil aj jeho osobný kardiológ.

"Nebude mať žiadne problémy s tým, že bude hrať tak dlho," odpovedal kardiológ Kuna Agüera na otázku, či bude schopný vydržať na ihrisku aspoň 20 minút.

"Logicky, musíme urobiť testy, počas ktorých sa prinútite behať, akoby to bol zápas. Keď sa blížite k dvom stopérom, keď máte urobiť zákrok, niečo také... musíte byť na tom fyzicke dobre. Takže by som povedal: ´Pripravte sa, pretože je tu nádej.´ Je to možné," uviedol Agüerov lekár.

Agüero sa vracia do známeho klubu, v ktorom začínal písať svoju futbalovú kariéru v roku 1997 este ako malý chlapec. V roku 2006 ho za 20 miliónov eur kúpilo Atlético Madrid, aby si na euróskych trávnikoch začal budovať renomé obávaného gólového bombardéra.

Viac o téme: Atlético Madrid Manchester City Sergio Agüero CA Independiente
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/Football Tweet
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy