VIDEO Calzona a Lobotka opäť v akcii: Neapol odpovedal na gól súpera totálnou kanonádou!

Hráči SSC Neapol oslavujú gól v zápase proti Sassuolu v 21. kole talianskej Seria A.Hráči SSC Neapol oslavujú gól v zápase proti Sassuolu v 21. kole talianskej Seria A. Zdroj: SITA/AP/Massimo Paolone/LaPresse

MILÁNO - Futbalisti Interu Miláno zvíťazili v dohrávke 21. kola Serie A nad Atalantou Bergamo 4:0 a upevnili si vedenie v tabuľke. Pred druhým Juventusom Turín majú už 12-bodový náskok.

V lombardskom derby sa ujali vedenia v 26. minúte zásluhou Mattea Darmiana. V nadstavenom čase prvého polčasu zvýšil Lautaro Martínez. Na začiatku druhého dejstva nepremenil argentínsky kanonier pokutový kop, no z dorážky sa presadil Federico Dimarco. V 72. minúte stanovil konečný výsledok striedajúci Davide Frattesi.

Lobotka s Calzonom pri gólovej kanonáde Neapola

Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom triumfoval na pôde Sassuola presvedčivo 6:1. Tréner slovenskej reprezentácie Francesco Calzona tak zaznamenal prvé víťazstvo v úlohe hlavného kouča SSC v najvyššej talianskej súťaži. Hetrikom sa blysol nigérijský útočník Victor Osimhen, dva góly pridal Gruzínec Khvicha Kvaratskhelia. Obaja si pripísali na konto aj asistenciu.

Serie A - 21. kolo:

Inter Miláno - Atalanta Bergamo 4:0 (2:0)
Góly: 26. Darmian, 45+2. Lautaro Martínez, 54. Dimarco, 72. Frattesi

Sassuolo Calcio - SSC Neapol 1:6 (1:3)
Góly: 17. Račič - 31., 41. a 47. Osimhen, 51. a 76. Kvaratskhelia, 29. Brahmani/S. Lobotka (Neapol) hral do 88. min/

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 3

Viac o téme: SSC Neapol Inter Miláno Atalanta Bergamo Serie A US Sassuolo Francesco Calzona Stanislav Loboka