Ani nového zamestnávateľa nezaujal: NHL sa vzdialila, slovenský útočník si opäť balí kufre

Slovenský útočník Maxim Čajkovič (42) počas pôsobenia v tíme Wilkes-Barre/Scranton Penguins
Slovenský útočník Maxim Čajkovič (42) počas pôsobenia v tíme Wilkes-Barre/Scranton Penguins Zdroj: X/Wilkes-Barre/Scranton Penguins

WILKES-BARRE - Slovenský hokejista Maxim Čajkovič sa sťahuje z Wilkes-Barre/Scranton Penguins v AHL späť do tímu Wheeling Nailers, ktorý pôsobí v nižšej zámorskej súťaži ECHL. Wilkes-Barre to oznámili v stredu na svojej oficiálnej webstránke.

Dvadsaťtriročného útočníka vymenilo 25. januára vedenie Minnesoty Wild do Pittsburghu za obrancu Willa Butchera. V piatich zápasoch na farme "tučniakov" zaznamenal jeden gól a pridal jednu asistenciu. Pred povolaním do AHL nastúpil už aj v troch dueloch za Wheeling, no nezískal ani bod.

Pred výmenou bývalý slovenský mládežnícky reprezentant nastupoval v AHL za Iowu Wild a v ECHL za Iowu Heartland. Za Iowu odohral 5 zápasov s bilanciou 1+2 a v drese Heartland si pripísal 18 bodov (12+6) v 20 vystúpeniach.

Do NHL draftovala Čajkoviča v roku 2019 v 3. kole z 89. miesta Tampa Bay Lightning, ktorá ho minulý rok v júli vymenila do Minnesoty spolu s Patom Maroonom za výber v siedmom kole draftu 2024. V profilige ešte neodohral ani jeden zápas.

Wilkes-Barre/Scranton Penguins zároveň preradili do Wheelingu aj útočníka Averyho Hayesa a obrancu Owena Headricka.

Viac o téme: AHL ECHL Wheeling Nailers Maxim Čajkovič Wilkes-Barre/Scranton Penguins
  • Autor: © Zoznam/
  • X/Wilkes-Barre/Scranton Penguins
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy